V Kulturparku fandilo monžstvo ľudí. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)

Fanúšikovia napriek prehre slovenský tím chválili.

Fanzóna v košickom Kulturparku - zápas s Fínskom: fotogaléria

14.5.2019

KOŠICE. Fanzóna v košickom Kulturparku hnala Slovákov za ďalšou senzáciou.

Už polhodina pred zápasom niečo naznačila - fakt, že bude Kulturpark výrazne plnší, ako v prípade zápasu proti Spojeným štátom.

Fanúšikovia sa tlačili v radoch pri vstupe, pričom sa nevyhli tradičným podpichovačkám.

Fíni Slovákom naznačovali svoju silu, tí kontrovali mohutnými pokrikmi.

Domácich fanúšikov podporila lámavou slovenčinou aj početná skupina Nemcov.

V areáli už však boli všetci opäť kamarátmi a s vlajkami v rukách debatovali o tom, ako asi zápas dopadne.

„Porazili sme Ameriku, porazíme aj Fínsko. Budeme si však musieť dávať veľký pozor na mladíka Kakka,” skonštatoval fanúšik Peter s kamarátom.

Tí sa už tešili na výnimočnú atmosféru. „Počasie vyšlo, dnes sme sa prišli zabaviť - nech to už dopadne akokoľvek.”

Atmosféra hokejových MS v košických uliciach: fotogaléria

4.6.2019

V prvej tretine prudká zmena emócií

Po úvodných oťukávačkách sa mohli ako prví potešiť Slováci. Na konci 11. minúty sa totiž do puku oprel košický odchovanec Černák, ktorý prepálil Lankinena.

Výbuch radosti síce po štyroch minútach utíšil Lindbohm, pred prestávkou sa navyše Fíni dostali zásluhou Kakka aj do vedenia.

Na optimizme to však divákom neubralo. Košičan Jozef si bol istý, že ešte Slováci posledné slovo nepovedali.

„Musíme ale hrať rýchlejšie, puk držíme na čepeliach príliš dlho. To je pre Fínov vodou na mlyn,” vysvetľoval nám.

V druhej tretine prežili diváci viacero klinických smrtí. Tú prvú pri odchode Černáka, ktorý si to namieril do šatne.

Podobný obraz sledovali fanúšikovia aj necelých šesť minút pred koncom prostrednej časti hry, keď sa z hracej plochy porúčal Ďaloga.

Neďaleko stojaca skupinka študentov začala byť mierne skeptická.

To sa napokon ukázalo ako zbytočné, po práci Studeniča sa totiž presadil ďalší Košičan Marinčin. Po 40 minútach hry bol tak stav vyrovnaný.

Záverečná tretina znamenala doslova infarktové stavy. Slováci si najskôr vypracovali viacero dobrých šancí, no nevyužili ich.

Košickú fanzónu tak svojím druhým presným zásahom v zápase utíšil Kakko.

Ten ešte v závere zavŕšil svoj hetrik, Fíni preto aj jeho zásluhou porazili Slovensko 4:2.

Spokojnosť napriek prehre

Napriek tomu bol fanúšik Milan po zápase spokojný.

„Prekvapila ma predovšetkým tvrdosť Pánika. Hral čisto, ale potvrdil, že sa súpera nebojíme.”

To napokon diváka utvrdilo v tom, že sa oplatí prísť aj nabudúce.

„Určite tu nie som naposledy, prídem sa pozrieť aj na zápas proti Kanade. Dnes to síce nevyšlo, ale javorové listy zdoláme,” uzavrel Milan.

Domov»Sportnet na východe»Kulturpark sa otriasal v základoch, utíšil ho fínsky zázrak Kakko