KOŠICE. V pondelok od 9.00 hod. sa začne s rekonštrukciou posledných troch autobusových zastávok košickej mestskej hromadnej dopravy (MHD).
Ako informuje magistrát na svojej webovej stránke, spoločnosť Eurovia SK ich bude rekonštruovať v rámci projektu Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov.
„ Pôjde o zastávky OD Mier smer Národná trieda a Amfiteáter, OD Mier smer Hypermarket Tesco a zastávku Amfiteáter, smer Nová nemocnica na Triede SNP. Plánované stavebné práce a rozmiestnenie dočasných zastávok si vyžiadajú dopravné obmedzenia na komunikácii Hlinkova a Festivalové námestie do konca júla 2019," uvádza mesto na internete.
Stavebné práce na všetkých zastávkach zahŕňajú úpravu nástupných plôch a pozemných komunikácií (autobusové niky), bezbariérový prístup a vybavenie zastávok označníkmi s LED informačnými tabuľami.
Pre cestujúcu verejnosť budú po dohode s Dopravným podnikom mesta Košice zriadené dočasné zastávky:
Zastávka OD Mier smer Národná trieda a Amfiteáter
Náhradná zastávka vzhľadom na komplikovanú dopravnú situáciu v uvedenej lokalite bude zriadená na dvoch miestach:
Zastávka č. 1 pre autobusové spojenia č. 18 a 55 smerujúce na Amfiteáter bude vytvorená za existujúcou zastávkou v smere jazdy motorových vozidiel, v zelenom páse so zabezpečeným spevnením plochy (štrkový podklad), označníkom, zvislým a vodorovným dopravným značením.
Zastávka č. 2 pre autobusové spojenia č. 22,25, 27,36,71,72 smerujúce na Národnú triedu bude vytvorená na chodníku za svetelnou križovatkou Hlinkova – Národná trieda, vybavená označníkom, zvislým a vodorovným dopravným značením.
Zastávka OD Mier smer Hypermarket Tesco
Pre všetky autobusové spoje bude dočasne odstránením existujúceho zábradlia vytvorená zastávka pred tou existujúcou s nástupnou plochou zriadenou na priľahlom chodníku.
Zastávka Amfiteáter smer Nová nemocnica
Náhradná zastávka bude umiestnená za existujúcou zastávkou v smere na Novú nemocnicu v odbočovacom pruhu a zabezpečená zvislým dopravným značením a označníkom.
Ďalšie sú dokončené
V spolupráci s DPMK boli v sobotu opätovne sprevádzkované už zmodernizované autobusové zastávky Železníky na Gemerskej ulici, Stará nemocnica na Rastislavovej ulici a zastávka Zupkova na Triede arm. gen. L. Svobodu.
Zastávky budú v nasledujúcich týždňoch ešte dopĺňané informačnými tabuľami.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári