Momentka z otvorenia šampionátu. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta, Judita Čermáková|14. jún 2019 o 18:40

Slovenky v prvom zápase podľahli Kanaďankám, muži zdolali Fínov.

Hokejbal zahájenie: fotogaléria

14.6.2019

KOŠICE. V piatok podvečer, len krátko pred úvodným zápasom mužskej slovenskej reprezentácie s Fínskom, slávnostne otvorili majstrovstvá sveta v hokejbale mužov a žien. Svetový šampionát sa bude v metropole východu konať do 22. júna, kedy vyvrcholí súbojmi o zlaté a bronzové medaily. Všetky zápasy sa uskutočnia v Steel Aréne a jej priľahlej tréningovej hale.

Slovenky prehrali s Kanaďankami

Slovenské hokejbalové reprezentantky prehrali s Kanaďankami 0:4 v prvom vystúpení na domácich majstrovstvách sveta v Košiciach (14. - 22. júna). Zverenky trénera Mariána Hambálka doplatili v Steel aréne na slabú efektivitu a od úvodu stretnutia ťahali za kratší koniec. V 9. min otvorila skóre Elysia Desmierová a krátko pred prestávkou presne namierila aj Reagan Fischerová. Zámorský tím definitívne zlomil zápas až v závere druhej tretiny, keď Eddie Brenningová dvakrát v priebehu 98 sekúnd prekonala slovenskú brankárku Danielu Zuziakovú. Domáce hráčky napriek veľkej snahe už nedokázali skorigovať nepriaznivý stav.

Reprezentantky Slovenska odohrajú najbližší duel na svetovom
šampionáte v sobotu 15. júna, keď od 14.30 h nastúpia proti
hráčkam USA.

Slovensko - Kanada 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 9. Desmierová (Tulková), 14. Fischerová (Dunlopová, Karpenková), 29. Brenningová (Juová), 30. Brenningová (Desmierová, Thomsonová)

Zostava SR: Zuziaková - Šulíková, Turcsányová, Žitňanská, Záborská, Štrbáková, Pravlíková, Dzurinová, Gáborčíková - Leskovjanská, Šimnová, Suráková, Paľová, Hájniková, Nemčeková, Veličková Rašková, Dobošová, Kolcunová, Staroňová, Záňová, Kochanová, Gauríková, Vršková

Slovenskí hokejbalisti zvíťazili v piatok v úvodnom zápase na MS v Košiciach nad Fínskom 2:1. Gólovo sa presadili Roman Bujdák a Milan Rampáček, za Fínsko znížil Sami Pietsalo. V ďalšom zápase sa Slováci stretnú v sobotu o 18.00 h s USA.

Slovensko - Fínsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 9. Bujdák (Vidlár, Polc) 41. Rampáček (Svitana,Martinusík) - 45. Pietsalo (Kangas)SR: Polc - Minárik, Salajka, Bujdák, Blahut, Vidlár, Gajdoš,Doskočil, Horváth - Rampáček, Svitana, Martinusík - Božik, Cíbik,Vozár - Oravec, Piják, Rufati - Olejník, Tomka, Poliaček - Lipták,Teplický