Sportnet|17. jún 2019 o 19:08

Pripísali si druhé víťazstvo na turnaji.

MS v hokejbale žien Slovensko – Veľká Británia : fotogaléria

17.6.2019

KOŠICE. Slovenské hokejbalové reprezentantky zvíťazili nad hráčkami Veľkej Británie 3:1 na domácich majstrovstvách sveta organizácie ISBHF v Košiciach (14. - 22. júna).

Zverenky trénera Mariána Hambálka v každej tretine raz skórovali a súperkám dovolili streliť čestný úspech až v záverečnej časti hry v čase, keď už na ukazovateli skóre svietil stav 3:0 pre Slovenky.

Reprezentantky Slovenska si pripísali druhé víťazstvo na turnaji a v tabuľke majú päť bodov.

Najbližší duel na svetovom šampionáte odohrajú v utorok 18. júna, keď od 14.30 h nastúpia proti Českám v záverečnom dueli v základnej skupine.

Marián Hambálek, tréner SR: "Spokojný s výkonom som len do začiatku tretej tretiny. Potom sme začali vymýšľať, zbytočne sme si predlžovali striedania a z toho pramenili aj naše početné fauly."

Anna Mária Suráková, útočníčka SR: "Mali sme veľa šancí, ale Britkám zachytala brankárka. Mohli sme vyhrať aj väčším rozdielom. Do ďalšieho zápasu sa však musíme zlepšiť, bude to veľmi dôležitý duel."

Majstrovstvá sveta v hokejbale - ženy - základná skupina - pondelok - výsledok:

Veľká Británia - Slovensko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 42. Townsová (Kasnerová-Woodová, Serrellová) - 12. Hájniková (Vršková, Záňová), 26. Leskovjanská (Nemčeková), 39. Pravlíková (Veličková Rašková)

Zostava SR: Pastorková Rišová - Gáborčíková, Pravlíková, Štrbáková, Turcsányová, Dzurinová, Žitňanská, Záborská, Šulíková - Staroňová, Veličková Rašková, Gauríková - Záňová, Hájniková, Vršková - Paľová, Suráková, Dobošová - Leskovjanská, Šimnová, Nemčeková - Kolcunová, Kochanová