Patrik Svitana (vľavo) už zažil s hokejbalom pekné chvíle. (Autor: Korzár/ Patrik Fotta)
Patrik Fotta|19. jún 2019 o 11:29

Rád spomína na góly v nájazdoch Čechom a zlatý gól Kanade.

Patrik Svitana v zápase proti Česku na MS v hokejbale: fotogaléria

19.6.2019

KOŠICE. Slovenskí hokejbaloví reprezentanti majú za sebou všetky štyri zápasy v základnej skupine majstrovstiev sveta.

Po víťazstvách nad Fínmi (2:1), Američanmi (3:2pp) a Britmi (8:1) prehrali až v šlágri proti Čechom 1:2 a v skupine obsadili druhé miesto.

Slováci nastúpia vo štvrťfinále proti Taliansku vo štvrtok od 17. hod.

Zlým začiatkom posadili Čechov na koňa

V derby s Českom ťahali slovenskí hokejbalisti za kratší koniec povrazu.

Už po úvodnej tretine museli zverenci trénera Gregoríka doháňať dvojgólové manko.

Znížiť sa im však podarilo až v závere zásluhou Martinusíka.

O vyrovnanie sa snažili aj pri hre bez brankára, ale svoje šance nedokázali premeniť a po najtesnejšej prehre 1:2 obsadili v skupine druhú priečku.

„Začiatok bol z našej strany veľmi zlý. V prvej tretine sme boli často vylučovaní a Čechov sme dostali na koňa. Potom sme trochu zdvihli hlas v šatni a od druhej tretiny sme boli lepším tímom. Škoda nepremenených šancí, ktoré nás stáli lepší výsledok,“ povedal Patrik Svitana.

Hoci Slováci nevyhrali svoju základnú skupinu, nič to nemení na ich cieli prebojovať sa až do finále a v ňom sa pobiť o zisk štvrtého titulu v rade.

Domov»Halové športy»Hokejbal»Svitana chce zlatý hetrik. Potom asi skončí s hokejbalom