Smutné Slovenky po prehre s Kanadou. (Autor: TASR)
SITA|21. jún 2019 o 16:41

Rozhodla o tom prehra s Kanadou.

MS žien v hokejbale: Slovensko - Kanada 0:2: fotogaléria

21.6.2019

KOŠICE. Slovenské hokejbalové reprezentantky prehrali s Kanaďankami 0:2 v rámci skupiny o postup do finále na domácich majstrovstvách sveta v Košiciach.

Zverenky trénera Mariána Hambálka sa nedokázali revanšovať svojim súperkám za prehru 0:4 z úvodného hracieho dňa a opäť vyšli strelecky naprázdno.

Po bezgólovej prvej tretine sa hráčky Kanady dostali do vedenia v 17. min, keď rýchlu akciu zakončila úspešne Margaux Sharpová.

Slovenky potrebovali bezpodmienečne zvíťaziť, ale podobne ako začiatok druhej tretiny im nevyšiel ani úvod záverečného dejstva.

Presilovú hru využila tvrdou strelou z priestoru pravého kruhu na vhadzovanie Kristen Coozeová.

Slovenské hráčky sa vo zvyšnom priebehu stretnutia snažili zdramatizovať stretnutie.

Dobré šance si vypracovali Gabriela Žitňanská či Natália Paľová, ale nedokázali prekonať kanadskú brankárku Juliannu Thomsonovú.

Slovenky po štvrtkovej prehre s USA (1:2 po predĺžení) podľahli aj ďalšiemu zámorskému tímu, a tak ich čaká duel o konečné tretie miesto.

V súboji o bronzové medaily si zmerajú sily s Češkami, pričom úvodné buly je naplánované v sobotu o 10.30 h. Vo finále zabojujú o titul majsteriek sveta Kanaďanky aAmeričanky.