Nájdete nás na webe

Slovenskí hokejbalisti sfúkli Kanadu 6:1 a zahrajú si o titul

Súper úplne stratil tvár, ukázal škandálnu znôšku špinavostí.

Slovenskí hokejbalisti.Slovenskí hokejbalisti.(Zdroj: TASR)

KOŠICE. Slovenskí hokejbalisti vyhrali v semifinálovom stretnutí majstrovstiev sveta nad Kanadou až prekvapujúco vysoko 6:1 a zahrajú si o titul.

Slováci ťažili z nápaditej a efektívnej hry v útoku a aj z nečistej hry súpera, ktorý doplatil na množstvo vylúčení. Pri nich inkasoval v zlomových situáciách tri góly.

Prečítajte si tiež: Slovenské hokejbalistky si zahrajú o bronz s Češkami Čítajte

Naši prehrávali na začiatku 0:1, tesne pred koncom prvej tretiny vyrovnal Svitana. V druhom dejstve strhol vedenie na slovenskú stranu Teplický.

V záverečnej tretine Slováci v presilovkách pridali ďalšie góly a skóre pečatili z trestného strieľania.

Záver zápasu Kanaďania mentálne absolútne nezvládli, vyvolali niekoľko bitiek a ich niektoré brutálne zákroky, zákernosti a provokácie nemali so športom nič spoločné.

Slovenskí hráči budú zaslúžene v sobotu o 19. hodine v Steel Aréne hrať o obhajobu titulu, súperom im bude Fínsko, ktoré porazilo v semifinále Česko.

Dôležité vyrovnanie Svitanu

Zverenci trénera Mojmíra Hojera podobne ako vo štvrťfinále proti Taliansku nezačali dobre a inkasovali ako prví.

V šiestej minúte zaskočil slovenského brankára Patrika Polca strelou z ťažkého uhla útočník Shawn Hannon.

Do šatní išli obe reprezentácie za nerozhodného stavu, keďže 19 sekúnd pred koncom prvého dejstva skóroval v presilovke Patrik Svitana.

V prostrednej časti videli diváci v košickej Steel aréne len jeden gól.

Dobrú prácu pri mantineli odviedol Boris Oravec, pred bránkou našiel osamoteného Libora Teplického, ktorý prekonal Adama Butlera - 1:2.

Štyri gól v záverečnej tretine

Hokejbalisti Kanady si prehrali zápas v úvode tretej tretiny, keď postupne odišli na trestnú lavicu Justin Maiolino a Bill Marshall.

Slováci poskytnutú výhodu o dvoch hráčov dokonale zužitkovali a v rozpätí 35 sekúnd využili presilové hry Jaroslav Martinusík a Matúš Lipták.

Definitívne zrazil hráčov v červených dresoch na kolená opäť Lipták, ktorý v 37. min ťažil z nezištnej prihrávky Patrika Svitanu.

Slováci už žiadnu drámu nepripustili. Naopak, v 42. minúte uzavrel gólový účet stretnutia z trestného strieľania Boris Oravec.

Záver duelu bol mimoriadne nervózny, keďže frustrovaní Kanaďania absolútne zbytočne faulovali.

Mojmír Hojer (tréner hokejbalistov SR): "Ťažko to komentovať, treba si to len užívať. Predviedli sme fantastický, oduševnený a obetavý výkon. Hráčom som nič nemusel hovoriť, oni vedeli, čo majú hrať. Dnes nikto nezávidel druhému - niekto hral viac, niekto menej. Chlapci sa povzbudzovali, nikto to nebral osobne a každý žil pre tím. Správanie Kanaďanov nebudem komentovať. Ja sa pozriem na výsledkovú tabuľu, vidím tam 6:1 a oni nech sa správajú ako chcú."