Slovenskí hokejbalisti sfúkli Kanadu 6:1 a zahrajú si o titul

Slovenskí hokejbalisti.
Slovenskí hokejbalisti. (Autor: TASR)
Martin Belej, SITA|21. jún 2019 o 19:36

Súper úplne stratil tvár, ukázal škandálnu znôšku špinavostí.

Slovenskí hokejbalisti oslavujú postup do finále MS po výhre nad Kanadou: fotogaléria

21.6.2019

KOŠICE. Slovenskí hokejbalisti vyhrali v semifinálovom stretnutí majstrovstiev sveta nad Kanadou až prekvapujúco vysoko 6:1 a zahrajú si o titul.

Slováci ťažili z nápaditej a efektívnej hry v útoku a aj z nečistej hry súpera, ktorý doplatil na množstvo vylúčení. Pri nich inkasoval v zlomových situáciách tri góly.

Naši prehrávali na začiatku 0:1, tesne pred koncom prvej tretiny vyrovnal Svitana. V druhom dejstve strhol vedenie na slovenskú stranu Teplický.

V záverečnej tretine Slováci v presilovkách pridali ďalšie góly a skóre pečatili z trestného strieľania.

Záver zápasu Kanaďania mentálne absolútne nezvládli, vyvolali niekoľko bitiek a ich niektoré brutálne zákroky, zákernosti a provokácie nemali so športom nič spoločné.

Slovenskí hráči budú zaslúžene v sobotu o 19. hodine v Steel Aréne hrať o obhajobu titulu, súperom im bude Fínsko, ktoré porazilo v semifinále Česko.

Dôležité vyrovnanie Svitanu

Zverenci trénera Mojmíra Hojera podobne ako vo štvrťfinále proti Taliansku nezačali dobre a inkasovali ako prví.

V šiestej minúte zaskočil slovenského brankára Patrika Polca strelou z ťažkého uhla útočník Shawn Hannon.

Do šatní išli obe reprezentácie za nerozhodného stavu, keďže 19 sekúnd pred koncom prvého dejstva skóroval v presilovke Patrik Svitana.

V prostrednej časti videli diváci v košickej Steel aréne len jeden gól.

Dobrú prácu pri mantineli odviedol Boris Oravec, pred bránkou našiel osamoteného Libora Teplického, ktorý prekonal Adama Butlera - 1:2.

Štyri gól v záverečnej tretine

Hokejbalisti Kanady si prehrali zápas v úvode tretej tretiny, keď postupne odišli na trestnú lavicu Justin Maiolino a Bill Marshall.

Slováci poskytnutú výhodu o dvoch hráčov dokonale zužitkovali a v rozpätí 35 sekúnd využili presilové hry Jaroslav Martinusík a Matúš Lipták.

Definitívne zrazil hráčov v červených dresoch na kolená opäť Lipták, ktorý v 37. min ťažil z nezištnej prihrávky Patrika Svitanu.

Slováci už žiadnu drámu nepripustili. Naopak, v 42. minúte uzavrel gólový účet stretnutia z trestného strieľania Boris Oravec.

Záver duelu bol mimoriadne nervózny, keďže frustrovaní Kanaďania absolútne zbytočne faulovali.

Mojmír Hojer (tréner hokejbalistov SR): "Ťažko to komentovať, treba si to len užívať. Predviedli sme fantastický, oduševnený a obetavý výkon. Hráčom som nič nemusel hovoriť, oni vedeli, čo majú hrať. Dnes nikto nezávidel druhému - niekto hral viac, niekto menej. Chlapci sa povzbudzovali, nikto to nebral osobne a každý žil pre tím. Správanie Kanaďanov nebudem komentovať. Ja sa pozriem na výsledkovú tabuľu, vidím tam 6:1 a oni nech sa správajú ako chcú."

Kanada - Slovensko 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)

Góly: 6. Hannon (Maiolino) - 15. P. Svitana (Lipták,Doskočil), 19. Teplický (B. Oravec), 33. Martinusík (P.Svitana, Rampáček), 33. Lipták, 37. Lipták (P. Svitana, B.Oravec), 42. B. Oravec (z trest. strieľania)

SR: Polc - Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L.Horváth, Tomka, Minárik, Salajka - P. Svitana, Cibík, Božík,Lipták, Martinusík, Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček,Rufati, Teplický, Vozár, Piják

Domov»Halové športy»Hokejbal»Slovenskí hokejbalisti sfúkli Kanadu 6:1 a zahrajú si o titul