Košičan Martin Koči si na Rally Prešov pripísal druhé miesto

Martin Koči bol na Rally Prešov najlepší zo Slovákov.
Martin Koči bol na Rally Prešov najlepší zo Slovákov. (Autor: Škoda auto)
Sportnet|8. júl 2019 o 15:53

Tesne ho predbehol iba Poliak Grzyb.

PREŠOV. Posádka slovenského tímu Škoda Slovakia Motorsport Martin Koči - Radovan Mozner ml. v silnej konkurencii obhájila na Rally Prešov minuloročné umiestnenie. Na štart sa pritom postavilo až 38 posádok.

Len 6,6 sekundy od víťazstva

Na 25. ročníku obľúbeného rely podujatia získala posádka druhú priečku, hneď za dvojicou Grzyb – Wrobel.

Od absolútneho víťazstva ich delilo len 6,6 sekundy.

Preteky pozostávali z jednej etapy, troch sekcií a ôsmich rýchlostných skúšok.
Suchý a teplý víkend v Prešove priniesol divákom 25. ročníka Rally Prešov dramatický súboj. O titul sa prišli opäť pobiť piloti závodnej Škoda Fabia R5 s posádkami Grzyb – Wrobel a Koči – Mozner, ktoré si vzájomne striedajú víťazstvá počas tohtoročného šampionátu majstrovstiev Slovenska v rely.

Jednodňové preteky boli napínavé, a to už hneď od samotného začiatku, kedy posádka Martin Koči a Radovan Mozner ml. vyhrala hneď prvú rýchlostnú skúšku.

Náskok však neskôr získal Grzegorz Grzyb, ktorý víťazil v ďalších rýchlostných skúškach okrem poslednej ôsmej, v ktorej opäť dominoval Martin Koči.
Vyrovnaný súboj nakoniec vyhral Grzegorz Grzyb, ktorý sa stal víťazom Rally Prešov 2019.

Koči: Náročná a rýchla súťaž

„Musím priznať, že to bola veľmi náročná a rýchla súťaž a obzvlášť vyrovnaný a pekný súboj s naším najväčším konkurentom Grzegorom Grzybom. Celý tím odviedol perfektný výkon. Celkový rozdiel časov v cieli bol 6,6 sekundy na 80 kilometrov rýchlostných skúšok, čo je naozaj minimum. Verím, že v ďalších pretekoch budeme mať viac športového šťastia my,“ zhodnotil víkendové preteky Košičan Martin Koči.

Na treťom mieste v pretekoch skončila dvojica Béreš – Šintal taktiež na modeli Škoda Fabia R5.

Aj v poradí šampionátu dýcha na krk Grzybovi

Celkové poradie v rámci majstrovstiev Slovenska v rely 2019 vedie Grzyb s počtom bodov 177, ktorému na krk dýcha Koči so 157 bodmi a na treťom mieste je Pech s celkovým počtom 100 bodov.

Najbližšie preteky slovenskej rely súťaže sú na programe koncom augusta na DeutschMann Rally Trebišov.

Domov»Sportnet na východe»Košičan Martin Koči si na Rally Prešov pripísal druhé miesto