Pollák vybojoval striebornú medailu na veteránskych majstrovstvách sveta

Jozef Pollák získal na MS cenný kov.
Jozef Pollák získal na MS cenný kov. (Autor: Ilustračné - Eva Mušinská)
Sportnet|11. júl 2019 o 08:31

V Lotyšsku dobehol hneď za víťazným Švédom.

RIGA. Pri lotyšskej Rige prebiehajú veteránske majstrovstvá sveta v orientačnom behu, na ktorých v konkurencii 3750 orientačných bežcov nad 35 rokov zo 42 štátov sveta štartuje 34 pretekárov zo Slovenska.

Slámová skončila ôsma

V doterajšom priebehu šampionátu najväčší úspech dosiahol Jozef Pollák (ATU Košice), ktorý v pretekoch na strednej trati dobehol druhý za víťazným Švédom Erikssonom a získal striebornú medailu v kategórii M55-A v konkurencii 247 mužov 55 - 59-ročných.

V kategórii M40-A Marián Dávidík (Kobra Bratislava) získal bronz.

Zo Sloveniek si najlepšie počínala Jana Slámová (ATU Košice), ktorá v kategórii W45-A dobehla ôsma.

Členovia Klubu orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice okrem súťaženia s veteránskymi rovesníkmi súčasne prezentujú a propagujú budúcoročný veteránsky šampionát v orientačnom behu, ktorý sa uskutoční začiatkom augusta 2020 v Košiciach.

Domov»Sportnet na východe»Pollák vybojoval striebornú medailu na veteránskych majstrovstvách sveta