Zuzana Paňková má pred sebou skvelú budúcnosť.
Zuzana Paňková má pred sebou skvelú budúcnosť. (Autor: TASR)
Vladimír Mezencev|27. júl 2019 o 00:00

Zuzana Paňková brala medaily na juniorských ME i MS.

KOŠICE. Tých, ktorí sa venujú kanoistike na divokých vodách, poriadne šokovala už v roku 2016. Ako 11-ročná vtedy vyhrala kategóriu žien na Košickom vodáckom maratóne.

To, že nešlo o náhodu potvrdila v ďalších dvoch rokoch a v tom minulom získala cenný pohár do trvalého vlastníctva. V minulom roku na KVM dokonca ukázala chrbát aj všetkým mužom, zo všetkých účastníkov dosiahla najrýchlejší čas.

Košičanka Zuzana Paňková bola najmladšou účastníčkou aj na júlových majstrovstvách Európy vo vodnom slalome juniorov v Liptovskom Mikuláši a svetovom šampionáte v tej istej vekovej kategórii – do 18 rokov v poľskom Krakove.

Síce najmladšia, no domov sa vrátila s tromi medailami a jednou tzv. zemiakovou za 4. miesto v Poľsku.

Aj si poplakala

„Iba 0,6 sekundy mi chýbali k bronzu. Poplakala som si, ale čo už... Až neskôr som si uvedomila, že aj to štvrté miesto je veľký úspech. Veď na štarte sa nás zišlo až 56 dievčat a do finále sa dostalo iba desať z nich. V semifinále som skončila dokonca druhá, ale to nebolo podstatné,“ povedala po návrate domov táto žiačka ZŠ Park Angelinum v Košiciach.

Z Liptova si priviezla dve medaily zo súťaže hliadok junioriek, striebornú z kajaku a bronzovú z kanoe. Okrem toho v individuálnych pretekoch v K1 obsadila 6. miesto.

Ale ani z Krakova, napriek smole v pretekoch na kajaku neprišla bez medaily, ušla sa jej v hliadkach 3xK1 za 3. miesto.

Súperky si ju obzerali, čo tam vôbec robí

Zuzka Paňková až v novembri bude mať pätnásť, pričom prevažná väčšina jej súperiek bola od nej staršia o 3-4 roky.

Domov»Sportnet na východe»Na tréningy dochádza košický talent vyše dvesto kilometrov. Až do Krakova