Nájdete nás na webe

Košičania vo vypredanej Steel Aréne na Slovan nestačili

Za oceliarov znížil na konečných 1:2 Michal Chovan.

(Zdroj: Korzár/Judita Čermáková)

KOŠICE. Hokejisti Slovana Bratislava zaznamenali víťazný návrat do Tipsport ligy po siedmich sezónach v KHL.

Vo štvrtkovej predohrávke 1. kola vyhrali na ľade HC Košice 2:1.

O góly víťazného tímu sa postarali Martin Štajnoch a Radovan Bondra, za Košičanov znížil na konečných 1:2 Michal Chovan.

Slovan pôsobil naposledy v najvyššej slovenskej lige v sezóne 2011/12, keď získali titul po finálovej výhre 4:3 na zápasy práve nad Košicami.

Priebeh zápasu

Zaplnená Steel Aréna sledovala od začiatku rýchly hokej s vysokým nasadením a množstvom osobných súbojov.

Úvodné minúty patrili herne domácim, tí však nevyužili svoju prvú presilovku a iniciatívu postupne prevzali "belasí."

Vylúčenie Rapáča potrestal v 11. minúte Štajnoch, ktorý sa stal prvým ligovým strelcom v sezóne.

Súvisiaci článok Fanúšikov návrat Slovana potešil, ceny lístkov už menej Čítajte

Košičania sa v prvej tretine ťažko dostávali cez prehustené stredné pásmo a Habala ohrozovali najmä strelami z väčšej vzdialenosti.

Druhá časť bola najmä o snahe domácich o vyrovnanie. Hostia sa prezentovali rýchlym korčuľovaním a Košičanom naďalej nedávali veľa priestoru.

V 30. minúte hosťujúci Petráš vybojoval puk pri mantineli, obrana "oceliarov" mu venovala priveľa pozornosti a medzi kruhmi upravil osamotený Bondra na 0:2.

Domáci mali v druhej časti viacero presiloviek, no neskórovali ani v 35. minúte, keď mali 84-sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov. Nielen v nej hostí viackrát podržal brankár Habal.

O vylúčenia nebola núdza ani v tretej časti, naďalej však dominovali defenzívy. V 48. minúte boli domáci blízko kontaktnému gólu, Habalovi však pomohla žŕdka a brankár hostí si následne poradil aj s nebezpečnými pokusmi Chovana a Haščáka.

V 56. minúte dostal zápas nový náboj, keď Chovan strelou spoza obrancu prekvapil Habala - 1:2.

Košičania sa v závere snažili o vyrovnanie, skúsili aj hru so šiestimi korčuliarmi, ale obrana hostí im už nedovolila skórovať.

Peter Draisaitl (tréner HC Košice): "Myslím si, že Slovan dnes hral veľmi skúsene. My sme veľa hrali okolo ich nebezpečného územia, ale nemali sme plán B. Brankár Habal videl každú strelu, často sme nemali pred bránkoviskom žiadneho hráča. S tímom som spokojný. Takéto zápasy ako proti Slovanu sú to, čo potrebujeme, aby sme sa mohli posunúť ďalej."

Roman Stantien (tréner HC Slovan Bratislava): "Vstup do súťaže je vždy ťažký. Zápas bol od začiatku do konca vyrovnaný, fantastický výkon predviedol náš brankár a podali sme výborný kolektívny výkon. Chalani perfektne blokovali strely, pomáhali si, čo je veľmi pozitívne."