Košičanov proti vicemajstrovi podržali traja brankári

Košickí hádzanári s cenným skalpom vicemajstra z Považskej Bystrice. (Autor: Korzár/ Judita Čermáková)
Judita Čermáková, Patrik Fotta|14. sep 2019 o 21:48

Antl: Pred súperom sme mali rešpekt, ale nie strach.

Extraliga hádzanárov: Košice - Považská Bystrica: fotogaléria

15.9.2019

KOŠICE. Hádzanári Košice Crows uspeli v 3. kole Slovnaft Handball Extraligy na domácej pôde nad Považskou Bystricou 31:28.

Košičania si poradili s vlaňajším vicemajstrom a víťazom Slovenského pohára, hoci v úvodnom polčase prehrávali už o šesť gólov.

Zverenci trénera Rada Antla ostávajú po návrate do najvyššej súťaže aj naďalej bez prehry a s piatimi bodmi im patrí druhé miesto v tabuľke za vedúcim Prešovom.

Vo štvrtok cestujú košickí hádzanári do Šale.

Urban uvoľnil miesto na súpiske

V súboji s Považskou Bystricou domáci nezačali ideálne, keď po jedenástich minútach prehrávali 3:9.

Zlepšenou hrou v útoku a výbornými zákrokmi brankára Vernarského sa im podarilo dostať späť do zápasu a napokon si pripísať plný bodový zisk.

„Zápas mal vysokú extraligovú úroveň. Považská Bystrica je navyše vicemajster, takže mali sme pred nimi určitý rešpekt, ale nie strach. Vedeli sme, že ak podáme optimálny výkon, môžeme ich poraziť. Myslím si, že máme na čom do budúcnosti stavať. Nebolo to stále z našej strany úplne ideálne, ale dôležité je víťazstvo,“ povedal košický tréner Rado Antl.

V bráne košických hádzanárov sa vystriedali všetci traja brankári, ktorí v kľúčových momentoch dokázali podržať mužstvo výbornými zákrokmi.