Vyhlásenie najlepších v kategórii mužov M19 v Kysaku.
Vyhlásenie najlepších v kategórii mužov M19 v Kysaku. (Autor: Anton Onder)
Sportnet|18. sep 2019 o 15:46

Oblastný rebríček Východ v orientačnom behu ponúkol záverečné kolá pretekov.

KOŠICE. Posledné dve kolá Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu sa uskutočnili minulý víkend.

Klub orientačného behu Kysak usporiadal 6. kolo pretekov, pričom trate boli situované 2 km západne od obce Kysak s cieľom pri horárni.

Zápolilo sa v kopcovitom teréne s mnohými terénnymi detailami (jamy, priehlbne, kôpky, údolíčka).

Druhé preteky, ktoré boli zároveň záverečným kolom, organizoval Klub orientačného behu Akademik Technická Univerzita Košice a konali sa vo furčianskom lese pri košickom sídlisku Dargovských hrdinov.

V oboch prípadoch si prvenstvo medzi mužmi vybojoval Adam Tysz z klubu ATU Košice.

V Kysaku víťazstvo domácej bežkyne

Pri Kysaku na orientačne najťažšej trati mužov dlhej 6,14 km s prevýšením 290 m zvíťazil Adam Tysz (ATU Košice) časom 53:16 min. Len 14 sekúnd zaostal jeho oddielový kolega Dušan Sláma a tretí finišoval Libor Semančík (KOB Kysak) za 55:37 min.

Na ženskej trati dlhej 4,75 km s prevýšením 190 m vyhrala Kysačanka Ľudmila Sokolová za 73:34 min.

V mládežníckych a veteránskych kategóriách prvé miesta obsadili: M-10: Michal Marko (ATU Košice), M-12: Ľudovít Pavela, W-14: Júlia Pavelová, M-14: Tomáš Porubčan (všetci KOB Kysak), M-18: Martin Roháč, W-18: Michaela Velgosová (obaja ATU Košice), M35-: Radovan Marton (KOB Kysak), W35-: Martina Breinerová, M45-: Jozef Pollák, W45-: Eva Mušinská (všetci ATU Košice), M55-: Jaroslav Kollár (KOB Kysak), W55-: Ema Jurašková (ATU Košice), M65-: József Zéntai (Hufeze-Maď.).

Náborovú kategóriu „N“ vyhrala Sofia Sekaninová (Metropol Košice) a v otvorenej kategórii K3 bez rozdielu veku vyhral Maďar Tibor Felepin (Hufeze) pred 16-ročným Pavlom Almášim (Metropol Košice).

Novopečená mamička Lamiová prvá v cieli

Záverečné kolo pretekov sa uskutočnilo pri košickom sídlisku Dargovských hrdinov vo furčianskom lese.

Súťažilo sa podľa novej orientačnej mapy „Košická hora“ v mierne kopcovitom teréne s prevažne hustou sieťou chodníkov a ciest.

Na mužskej trati - 6,9 km, prevýšenie 230 m prvenstvo z 6. kola oblastného rebríčka pri Kysaku zopakoval Adam Tysz za 47:47 min. pred Dušanom Slámom (obaja ATU Košice) za 49:28 min.

Tretie miesto obsadil 16-ročný dorastenec Lukáš Novota (ATU Košice) za 49:40 min. Z tucta štartujúcich v mužskej kategórii dominanciu pretekárov ATU Košice prerušil Miroslav Kollár (KOB Kysak) štvrtým miestom.

V ženskej kategórii si prvenstvo vybojovala len tri mesiace po pôrode Katarína Lamiová (ATU Košice) za 54:50 min. pred Ľudmilou Sokolovou (KOB Kysak) a tretia skončila Viktória Roháčová (ATU Košice).

V mládežníckych a veteránskych kategóriách sa z prvenstva tešili: M-10: Samuel Mojžiš (ATU Košice), W-10: Paulína Šoltésová (Čingov Spišská Nová Ves), M-14: Jakub Janšo, W-18: Petronela Filipová, M-18: Richard Sláma (všetci ATU Košice), M35-: Igor Porubčan (KOB Kysak), W35-: Martina Breinerová, M45-: Zdenko Roháč, W45-: Eva Mušinská, M55-: Ján Kuchta, W55-: Iveta Putnovská (všetci ATU Košice), M65-: Anton Onder (Metropol Košice).

Náborovú kategóriu vyhral Adam Roháč a v otvorenej kategórii K3 bez rozdielu veku i pohlavia bola prvá Jana Macinská (obaja ATU Košice).