Nedeľa, 23. február, 2020 | Meniny má Roman, Romana

Košičania sa gólovo prebudili. Odniesla si to rezerva Ružomberka

V súboji nováčikov 2. futbalovej ligy zvíťazili východniari 5:0.

Futbalisti FC Košice si pripísali tri body.Futbalisti FC Košice si pripísali tri body.(Zdroj: facebook FC Košice)

KOŠICE. Súboj FC Košice - Ružomberok B (5:0) mal spočiatku v sebe príznaky opatrného merania síl s imperatívom neurobiť chybu.

Domácich povzbudil prvý gól

Takmer polhodinu sa na ihrisku nič podstatné nedialo. Samozrejme, ak opomenieme strelecké pokusy Višnevského a rýchle prieniky Jacka.

Košičania sa však postupne dostávali do súvislého tlaku, z ktorého napokon pramenil úvodný gól práve ukrajinského útočníka, keď tesne predtým odvrátil z bránkovej čiary gólovú strelu Jacka obranca ružomberskej rezervy Holub.

Súvisiaci článok Športový piatok na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Povzbudení úvodným úspechom sa Košičania po prestávke predstavili diametrálne odlišným poňatím hry. Na svojho súpera vybehli s jednoznačnou snahou zlomiť ho a nepripustiť žiadnu drámu.

Nebolo preto divu, že v úvodnej štvrťhodine druhého polčasu žlto-modrí až trikrát skórovali (dvakrát Liener a Leško) a naplno roztlieskali tribúny. A gólovo načali i ďalšiu štvrťhodinu, keď si druhý zápis pridal aj Višnevskij.

Následne z hracej plochy postupne odišli všetci strelci a gólostroj Košičanov sa zastavil. Nič to však nezmenilo na obrovskej radosti zverencov Mareka Fabuľu, ktorí si päťgólové víťazstvo v šatni s patričnou eufóriou užili.

Verili, že niekto to schytá

„Konečne to prišlo," usmieval sa dvojgólový strelec Erik Liener a pokračoval:

„Pracovali sme na tom dlhodobo, hoci sa to na výsledkoch príliš neprejavovalo. Verili sme však, že to musí prísť a niekto to schytá. Vyšlo to na mladíkov z Ružomberku. Druhá liga je naozaj vyrovnaná a každý môže zdolať hocikoho. My sme sa nepozerali, kde sa nachádza súper, my máme svoje ambície a plány. Úvod súťaže nám nevyšiel podľa predstáv, no veríme, že práve tento výsledok bude správnym štartérom do ďalších kôl. Tak ako bol pre nás v tomto zápase úvodný úspech Višnevského tesne pred polčasovým odchodom do šatní. V kabíne sme sa upokojili a povedali sme, že od úvodu druhej časti hry sa musíme pokúsiť rivalovi prekaziť myšlienky na zmenu skóre. Vyšli nám rýchle kombinácie s dobrým zakončením a potom to už nemalo chybu.”

Po góle v Poprade prišiel na rad dvojgólový zápis. Čo to pre 24-ročného „podhroťáka" znamená?

„Je pravda, že chvíľku trvalo, kým mi tréneri našli ten správny post. Klasická desiatka mi vyhovuje najviac a som rád, že sa to prejavilo i gólovo. Ale stále hovoríme, nech dá dva góly hoci aj z penalty i brankár, len nech to vedie k úspechu tímu."