Ilustračné
Ilustračné (Autor: archív)
Sportnet|29. sep 2019 o 18:49

Pod triumf východniarov na ľade vicemajstra sa podpísal štvorgólový Marcel Haščák.

NITRA/KOŠICE. Hokejisti Košíc si napravili chuť po piatkovom zaváhaní v Budapešti a v zápase nedeľňajšieho 7. kola slovenskej najvyššej súťaže zvíťazili v Nitre jednoznačne 9:0.

Najväčšou mierou sa pod triumf východniarov na ľade vicemajstra podpísal štvorgólový Marcel Haščák.

V drese Košíc, ktoré už po úvodnej tretine viedli 5:0, skórovali tiež Michal Chovan, Branislav Rapáč, Juraj Majdan a Dávid Skokan.

Posledný menovaný sa presadil dvakrát.

„Oceliari" ako prví v aktuálnom ročníku Tipsport ligy nastrieľali v jednom stretnutí deväť gólov a zároveň dosiahli najvyššie víťazstvo v tejto edícii súťaže.

Naopak, hráči MAC Budapešť nenadviazali na trojbodový zisk spred dvoch dní a Novým Zámkom podľahli na ich klzisku 4:7.

Domáci uspeli v druhom stretnutí za sebou a pripísali si tretie víťazstvo v sezóne.

Po dva góly vo farbách slovenského tímu strelili Václav Stupka s Tomášom Urbanom.

Povedali po zápase

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Výsledok je katastrofálny. Momentálne nespĺňame parametre, aby sme boli konkurencieschopným tímom ako Košice. Zároveň im gratulujem k výsledku, aj za pekný hokej. Myslím si, že zodpovednosť je momentálne na mne a plne ju beriem."

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Viem, že sme neboli lepší o deväť gólov. Niekedy má tím vývoj zápasu na svojej strane a ten bol jednoznačne dnes na našej strane. Dali sme rýchle góly, potom sme pridali ďalšie v presilovkách a už to bolo náročné pre domácich. Košarišťan si zaslúžil nulu. Konečne sme dali nejaké góly z presiloviek. V nich sme sa doteraz trápili. Vieme, že Nitra mala dosť šancí a naši hráči na oslabenia odviedli solídnu prácu."

THK Nitra - HC Košice 0:9 (0:5, 0:1, 0:3)

Góly: 1. Chovan (Majdan, Koch), 5. Rapáč (Bortňák, Koch), 8.Haščák (Belluš, Chovan), 13. Haščák (Belluš, Chovan), 15. Skokan(Bezúch, Čížek), 28. Haščák (Chovan, Skokan), 46. Skokan (Haščák,Chovan), 50. Majdan (Koch, Skokan), 60. Haščák (Skokan, Chovan).

Rozhodovali: Goga, Valach - Gegáň, M. Orolin,

vylúčení: 9:7, navyše: Kerbashian 10 minút za nešportové správanie sa, Blackwater 5+DKZ za napadnutie - Zeleňák 10 minút za vrazenie na mantinel,

presilovky: 0:6, oslabenia: 0:0,