Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Košičania sa s maďarským súperom znova trápili

Ligový líder porazil Miškovec až po nájazdoch.

(Zdroj: SITA)

KOŠICE. V 9. kole hokejovej Tipsport ligy sa potvrdilo, že Košičania majú v domácej aréne problém s maďarskými klubmi.

Tentoraz bol ich súperom Miškovec a po troch tretinách bol stav nerozhodný 2:2.

Zaujímavá prvá tretina

Súvisiaci článok Športový piatok na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Prvá tretina priniesla rýchly hokej aj viacero zaujímavých situácií.

Hostia už v jej úvode pohrozili z brejkov, Beach ani Miskolczi však brankára Košarišťana naprekonali.

Košičania sa následne viackrát usadili v útočnom pásme, ale aj Rajna si zastal svoje miesto.

Hostia pôsobili nebezpečne najmä v presilovkách, v ktorých si rýchlymi prihrávkami v útočnom pásme často vytvorili výborné streleckého pozície.

V 9. minúte si Beauviller vylepšil streleckú pozíciu a strelou tesne nad ľadom otvoril skóre - 0:1.

Presilovka je v doterajšom priebehu sezóny silnou zbraňou Košíc a potvrdili to aj vo svojej prvej početnej výhode v zápase, keď Haščák typickou strelou zápästím prestrelil Rajnu - 1:1.

Domáci hráči si v druhej tretine viackrát vytvorili tlak, hralo sa v nej najmä pred Rajnom, no ten dlho odolával.

V sľubnej pozícii ho neprekonal Majdan, no v 32. minúte brankár hostí vyrazil strelu Slováka pred Milého a ten zblízka upravil na 2:1.

O tri minúty hrali hostia v oslabení, v ktorom mohli paradoxne vyrovnať, avšak Vas nenaložil ideálne s ponúknutou príležitosťou.

Rozhodli až nájazdy

V 45. minúte sa Košičania pri presilovke usadili v pásme, sľubnú príležitosť skórovať premrhal Bezúch.

V polovici tretej časti hostia roztočili ďalší presilovkový kolotoč, ktorý sa síce gólom neskončil, no pri následnej hre v plnom počte si domáci brankár Košarišťan nerozumel s obrancami a Beach pohodlne upravil na 2:2.

V tých momentoch patrila hra hosťom, hralo sa najmä v pásme Košičanov a ich brankár sa mal čo obracať.

V 52. minúte podržal svoj tím pri strele Rossa a zmenu skóre už do konca riadneho hracieho času nepriniesli ani ďalšie príležitosti na oboch stranách.

V predĺžení mali sľubné šance Klhůfek aj Beuviller, no o víťazovi nerozhodla ani presilovka domácich pri vylúčení Beacha.

V samostatných nájazdoch sa presadili Skokan, Haščák a Beauviller.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Dnes sme hrali prevažne dobrý hokej. Najmä v druhej tretine sme mohli súperovi odskočiť na výraznejší gólový rozdiel. Brankár hostí Rajna nám zmaril viacero veľkých šancí. Veľká pochvala patrí našej štvrtej formácie, ktorá hrá stále výborne a dnes sa zásluhou Juraja Milého presadila aj gólovo. Miškovec bol veľmi nebezpečný v presilovkách."

Marcel Rodman, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: "Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie. Košický tím mal za sebou niekoľko víťazstiev, doma je veľmi silný. Prvých štyridsať bodov to dokazoval aj na ľade, my sme však v tretej tretine ukázali charakter a vďaka tomu sme získali aspoň bod. V predĺžení sme mohli získať aj druhý, žiaľ, nepodarilo sa. Celkovo to však bol z našej strany dobrý výkon."