Nájdete nás na webe

Young Angels stíhacia jazda nevyšla, v EWBL tesne podľahli Ostrave

Rozhodol nevydarený úvod zápasu.

Martina Machalová (vpravo) zaznamenala proti Ostrave 19 bodov.Martina Machalová (vpravo) zaznamenala proti Ostrave 19 bodov.(Zdroj: Korzár/ Judita Čermáková)

KOŠICE. Basketbalistky Young Angels Košice prehrali vo svojom druhom vystúpení na domácom turnaji Európskej ženskej basketbalovej ligy (EWBL) s Ostravou 60:64.

Po piatkovom nečakane hladkom triumfe nad kazašskou Astanou 79:50 sa košickým basketbalistkám takmer podarilo prekvapiť ďalšieho favorita skupiny.

Záverečný súboj turnaja čaká zverenky trénerky Žirkovej v nedeľu od 16. hod., keď si zmerajú sily s Minskom.

Začiatky musia zlepšiť

Úvodná štvrtina domácim basketbalistkám nevyšla, keď si Ostrava dokázala vypracovať 12-bodový náskok.

Do polčasovej prestávky však dokázali Košičanky znížiť na rozdiel siedmich bodov.

Súvisiaci článok Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

V druhom dejstve vyrovnali žlto-modré na 60:60, no v záverečných sekundách sa opäť Ostravčanky dostali rýchlym košom do mierneho náskoku, ktorý si už dokázali postrážiť.

Okrem prvej desaťminútovky vyhrali košické basketbalistky zvyšné tri, no na víťazstvo im to nestačilo.

„Musíme hrať od začiatku zápasu, pretože dosť často sa nám stáva, že nám súperky ujdú. Nevieme sa dostať do tempa, ale určite na tom zapracujeme a myslím si, že keď dokážeme zabojovať v závere, musí nám to ísť aj od úvodu,“ povedala s 19 bodmi najlepšia strelkyňa Young Angels Martina Machalová.

So skúsenosťami im narastá sebavedomie

V druhom polčase predviedli mladé anjelky skvelú stíhaciu jazdu, no k úplnej spokojnosti im chýbalo lepšie zvládnutie záverečných sekúnd.

„Ukázali sme, že vieme potiahnuť za jeden povraz, a každá sme bojovali za druhú. Som presvedčená, že ak do každého zápasu dáme maximum, dokážeme zvládnuť aj ťažké chvíle, keď prehrávame vyšším rozdielom,“ skonštatovala Machalová.

Odohrať tri ťažké zápasy za tri dni, to dá zabrať každému družstvu. Košičanky však ukázali, že sú dobre kondične pripravené.

„V pondelok máme voľno a následne nás čaká dlhšia pauza, takže si budeme môcť oddýchnuť. Tréningy máme nastavené na takej úrovni, aby sme dokázali zvládať aj väčšie zápasové zaťaženie.“

Mladým košickým basketbalistkám dávajú súboje v pohárovej Európe cenné skúsenosti, ktoré im pomôžu v ich napredovaní.

„Ja som veľmi rada, že máme možnosť hrať zápasy proti kvalitným európskym tímom. Naberáme v nich cenné skúsenosti a je to skvelá škola nielen pre nás, mladé hráčky, ale aj pre tie staršie. Každým rokom v takejto súťaži sa nám zvyšuje sebavedomie.“