Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia
Nájdete nás na webe

Pri perínskych rybníkoch došlo k neuveriteľnému zvratu

Dvojgólový Gluchman: Také víťazstvá sú najcennejšie.

Strelec dvoch dôležitých gólov Perína Gerhard Gluchman.Strelec dvoch dôležitých gólov Perína Gerhard Gluchman.(Zdroj: Rudolf Rondzik)

PERÍN. Súboj lídra V. Košicko-gemerskej ligy a ambiciózneho nováčika (6:3) začal pomerne opatrne s miernou prevahou Perínčanov.

Avšak prvú naozajstnú šancu mal už v 11. min. Kónya z tímu Dvorníkov Včeláre, ale jeho strela po úniku iba lízala žrď.

Súvisiaci článok Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

V 20. min. odpovedal vydarenou strelou Koribanič, ale vysoký Fedor sa ochotne položil na zem a tento gólový pokus zlikvidoval.

Hosťom sa darilo ohrozovať súpera iba z rýchlych kontier a po jednej z nich v 34. min. Czingely s pomocou žrde rozvlnil sieť Perína.

O necelých desať minút sa po závare oprel do lopty Gluchman a po teči jedného z obrancov vyrovnal.

„Tento gól mi asi rozhodcovia nepripíšu, ale dôležité bolo, že to padlo a platil,” usmieval sa spoluautor vyrovnávajúceho zásahu.

Druhý gól mu už rozhodcovia nezobrali

Po návrate zo šatní sa domáca obrana ešte ani poriadne nerozostavila a čerstvo striedaný Rohály sa im dostal za chrbáty a sám zoči voči Takáčovi skóroval.

Súvisiaci článok IV. a V. liga: Medzev triumfoval v šlágri kola v Rudňanoch Čítajte

Otrasení Perínčania sa z hry úplne vytratili a Rohal nádherne trafil medzi žrde.

Až po hodine sa sa opäť zablýskalo aj pred bránou Dvorníkov-Včeláre, ale Jarušinský z výbornej pozície trafil iba žrď, no bol to povel na atak.

V priebehu piatich minút postupne Biroš, Plichta a napokon Gluchman dokonale otočili skóre.

„Aj tomu druhému pomohli súperovi hráči a žrď, ale ten mi snáď rozhodcovia už nezoberú, bola to rozstrieľaná lopta a nič jej nezabránilo, aby neznamenala skvelý zvrat v skóre,” pochvaľoval si tímového ducha Perínčanov po záverečnom hvizde populárny Džeri, ako ho všetci volajú.

Pollák: Dostali sme povestnú facku

A to ešte nebolo všetko. Kapitán Koribanič a Hegeduš uzavreli poltucet.

„Sme radi, že si držíme vedúcu pozíciu v našej skupine. Videli ste, i po zaspatom nástupe po prestávke sme to nevzdali. Jasné, nakopol nás kontaktný gól Biroša. Tento impulz sme potrebovali a rozbehli sme sa. Také víťazstvá sú najcennejšie,” uzavrel diškurz tridsiatnik Gerrard Gluchman.

Tréner hostí Dušan Pollák iba stroho konštatoval: „Mali sme súpera na lopate. No nepochopiteľne sme sa stiahli a vzadu plodili chybu za chybou. Výsledok je krutý, najmä z pohľadu faktu, že sme neboli horším tímom a ešte v polovici druhého polčasu sme mali tri body na dosah. Možno je to tá povestná facka, ktorú sme museli ako nováčik inkasovať a vrátiť sa nohami na zem,” skormútene uzavrel pohľad za práve skončeným zápasom kouč nováčika.