Košickí hokejisti zdolali domáci Slovan po samostatných nájazdoch

Roztržka medzi hráčmi počas hokejového zápasu 14. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 medzi HC Slovan Bratislava - HC Košice. (Autor: SITA/Jana Birošová)
TASR|20. okt 2019 o 21:03

V rozstrele bol jediným úspešným exekútorom útočník hostí Marcel Haščák.

HC Slovan Bratislava - HC Košice, 20.10.2019: fotogaléria

21.10.2019

BRATISLAVA/KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľnom šlágri 14. kola Tipsport ligy na ľade Slovana Bratislava 2:1 po samostatných nájazdoch.

V záverečnom nájazdovom rozstrele bol jediným úspešným exekútorom útočník hostí Marcel Haščák.

Derby sledovala návšteva sezóny - 9813 divákov.

Odvekí rivali sa stretli v súťažnom zápase na bratislavskom štadióne prvýkrát od 18. apríla 2012.

Víťazná šnúra Slovana sa zastavila na čísle päť.

Prvá tretina bez gólov

Zaplnený Zimný štadión Ondreja Nepelu sledoval od úvodu svižný hokej.

Hráči Slovana opticky držali puk častejšie na hokejkách, ale viac striel i čistejšie šance mali Košičania.

V 11. min. Bezúch so Skokanom narazili na pozorného Brusta, na opačnej strane nebezpečne zakončil bekhendom Zigo a Košarišťan ratoval pred dorážkou Bondru.

V 18. min. boli blízko k otváraciemu gólu hostia po teči Jokeľa a strele Chovana.

Vzápätí Brust zneškodnil aj individuálny prienik Haščáka.

Prví skórovali hostia

Obom tímom nevychádzali presilovky, hostia v úvode 2. tretiny nevyužili ani krátku početnú výhodu o dvoch hráčov.

Košičania išli do vedenia v 28. min., keď Haščák našiel Chovana a ten po kľučke zavesil bekhendom pod hornú žŕdku - 0:1.

Gól ešte viac nabudil hostí, ktorí roztočili pred Brustom kolotoč.

Náskok mohol poistiť Belluš, nekrytý pred bránkou ale neskrotil vo vzduchu puk.

Až v závere tretiny slovanisti zapli, pritlačili hostí, svoju šancu však Kytnár nepremenil, následne Štajnoch opečiatkoval hornú žŕdku a Meszárošova stečovaná delovka prevetrala lapačku Košarišťana.

Vyrovnanie v závere

Košičania sa už v tretej časti nikam nehnali, neustále však podnikali nebezpečné brejky.

Domáci sa snažili o častú streľbu, Košarišťan ale bez problémov vykryl strely Meszároša i Podlipnika.

V 52. min mal košický brankár aj šťastie, keď Bondra netrafil zblízka odkrytú bránku.

Hráči Slovana postupne vystupňovali svoj tlak, veľkú šancu nevyužil Meszároš, následný závar Košarišťan ustál.

Domáci zlomili jeho čaro až 80 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času v presilovke v čase, keď bol už Brust na striedačke, o vyrovnanie sa postaral Abdul.

Gól musel ešte odobriť videorozhodca.

Rozhodol Haščák

V predĺžení mal veľkú šancu na rozhodnutie Jokeľ, ktorý sa dostal do samostatného úniku, Brust mu ju ale zmaril odvážnym vypichnutím.

Následne zlikvidoval aj nájazd Klhůfka.

V nájazdoch bol z desiatich exekútorov úspešný iba Marcel Haščák, ktorý tak rozhodol o dvoch bodoch pre Košice.

Povedali po zápase

Roman Stantien, tréner Slovana Bratislava: „V úvode sme boli trochu lepší, vypracovali sme si dve šance, v nich sme to ale prešpekulovali. Nejdeme do koncovky jednoducho, doplácame na to, že chceme zakončenia vyšperkovať. Približne od 8. minúty Košice pridali, dostali sa do tempa, hrali výborne. Divákom sa musel hokej páčiť, hralo sa hore-dole, vynikali obaja brankári. V druhej tretine boli Košice lepšie. V tretej tretine sme to chceli otočiť, v závere sa nám aj podarilo vyrovnať. V predĺžení si Košice vypracovali viac vyložených šancí, Brust nás však podržal. V nájazdoch už bol ľad rozbitý, ťažko sa dalo na ňom niečo vymýšľať, dopadlo to, ako dopadlo."

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: „Bolo to typické derby Slovan - Košice. V priebehu 60 minút sa 'momentum' neustále prehupovalo z jednej strany na druhú, raz sme mali viac z hry my, raz zasa Slovan. Vzhľadom na to, ako všetci hráči bojovali a odovzdali na ľade všetko, by si ani jeden tím nezaslúžil ísť domov bez bodu. V predĺžení sme možno mali o jednu-dve šance viac ako súper, ale ten výsledok 1:1 po predĺžení je v poriadku. Bol najmä zásluhou oboch brankárov. V nájazdoch sa o bod navyše postaral Košarišťan."

Slovan Bratislava - HC Košice 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 59. Abdul (Meszároš) - 28. Chovan (Haščák, Majdan), rozh. nájazd Haščák.

Rozhodovali: Štefík, Novák - Frimmel, Gegáň,

vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia 0:0,

9813 divákov.

Slovan Bratislava: Brust - Sersen, Bačik, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik - Bondra, Zigo, Abdul - Žitný, Viedenský, Pance -Kukumberg, Puliš, Matoušek - Miklík, Kytnár, Sloboda - Jendek

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Repe, Čížek, Koch, Bučko, Růžička, Cibák - Majdan, Chovan, Haščák - Belluš, Skokan, Bezúch - Rapáč, Bortňák, Klhůfek - Suja, Vrábeľ, Jokeľ

13. L. Mikuláš 13 2 1 0 10 20:54 8

Domov»Sportnet na východe»Košickí hokejisti zdolali domáci Slovan po samostatných nájazdoch