Košickí hokejisti stratili doma body s Novými Zámkami

Na snímke dole Pavel Klhůfek (Košice), vľavo Ondřej Šmach a vpravo brankár Matej Kristín (obaja Nové Zámky). (Autor: TASR)
Sportnet|22. okt 2019 o 20:38

Hostia rozhodli o svojom víťazstve v predĺžení.

HC Košice - HC Mikron Nové Zámky, 22.10.2019: fotogaléria

23.10.2019

KOŠICE. Hokejisti HC Mikron Nové Zámky po minulotýždňovom piatkovom víťazstve nad tímom z Detvy (3:0) triumfovali aj v utorňajšom dueli 15. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 na ľade HC Košice 3:2 po predĺžení.

Hrdinom hostí bol český krídelník prvej formácie Tomáš Pospíšil, ktorý asistoval pri úvodných dvoch zásahoch Nových Zámkov a v pridanej päťminútovke sám rozhodol.

Košice prehrali pred vlastnými v druhom zápase po sebe - 11. októbra doma podľahli Detve (1:4).

Bezplatný vstup školákom

Zápas videla nadpriemerná návšteva, keďže košický klub umožnil bezplatný vstup viacerým základným a stredným školám.

V drese domácich nastúpil útočník Michal Chovan prvýkrát so zlatou prilbou, ktorú dostal ako ocenenie pre najlepšieho hráča mesiaca september.

Košičania mali už po 34 sekundách prvú presilovku, no v nej si nedokázali vypracovať vážnejšiu šancu.

Pospíšil sa po návrate z trestnej lavice zapojil do ofenzívnej akcie hostí, ktorú strelou spomedzi kruhov ideálne zakončil Hruška - 0:1.

Hostí prvý gól z prvej strely v zápase povzbudil, no v ďalších minútach úvodnej tretiny mali herne navrch Košičania.

Obrana Novozámčanov ich nepúšťala do výhodných pozícií, pričom hostia boli nebezpeční aj z brejkov.

V ich presilovke v 9. minúte neskóroval v sľubnej šanci Hruška a neskôr Pospíšilovu šancu v prečíslení troch proti jednému zmaril brankár Košarišťan.

Jednoduchý recept na gól ukázal košický obranca Repe, ktorý v 19. minúte presne namieril strelu od modrej čiary - 1:1.

Využili presilovku

Stratený náskok mohli hostia získať naspäť v 23. minúte, keď sa Jakúbek dostal do krátkeho úniku po chybe Cibáka, no Košarišťana neprekonal.

Nerozhodný stav sa nezmenil ani v 28. minúte, keď Belluš uvoľnil Skokana, no jeho bekhend neskončil v bránke hostí.

V závere druhej tretiny mali hostia 44-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú presnou strelou využil Fábry.

Košičania vyrovnali, ale...

Novozámčania sa aj v tretej tretine sústredili na pozornú obrannú hru, ktorú potvrdzoval rozchytaný brankár Kristín.

Hrozili však aj z brejkov ako Pospíšil v 46. minúte. V 53. minúte sa domáci dočkali, keď Repeho strelu tečoval Skokan - 2:2.

V tretej časti sa hralo najmä v pásme Novozámčanov, no tí už súperovi viac nedovolili.

V predĺžení rozhodol o víťazstve hostí Pospíšil, ktorý zužitkoval svoj brejk zo stredného pásma.

Povedali po zápase

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: „Musíme nájsť riešenie, ako hrať domáce zápasy. Tie sú zatiaľ ako cez kopirák. Viac-menej celú sezónu hráme na jednu formáciu a keď tá nedá góly, tak je problém. Tento tím musí pochopiť, čo znamená hrať hokej v Košiciach, najmä v domácej Steel Aréne. Máme väčšie šance, keď sa držíme určitého systému, no my nastúpime a potom je to už anarchia a naháňanie zápasu."

Ladislav Branikovič, tréner HC Mikron Nové Zámky: „Na zápas sme sa dôsledne pripravovali. Košičania nám bránili v rozohrávke, mali sme s ňou problémy. Svojím celoplošným hokejom nám nedali veľa možností kombinovať. Výsledok je pre nás veľmi priaznivý a tešíme sa z neho."

HC Košice - HC Mikron Nové Zámky 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 19. Repe (Haščák, Majdan), 53. Skokan (Repe, Rapáč) - 3. Hruška (Jurík, Pospíšil), 39 Fábry (Pospíšil), 64. Pospíšil.

Rozhodovali: Valach, Orolin - Beniač, Smrek,

vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,

6480 divákov

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Repe, Čížek, Koch, Bučko, Růžička, Cibák - Majdan, Chovan, Haščák - Belluš, Skokan, Klhůfek - Rapáč, Bortňák, Milý - Suja, Vrábeľ, Jokeľ

HC Mikron Nové Zámky: Kristín - Šmach, Mikuš, Ordzovenský, Hatala, M. Drtina, Hain, Dlugoš - Pospíšil, Urban, Jurík - Bajtek, Hruška, Štumpf - Rogoň, Fábry, Jakúbek - Bečka, Ondrušek, Múčka