Judita Čermáková, TASR|27. okt 2019 o 20:42

Priebežne sú na štvrtom mieste.

Tipsport liga: Košice - Banská Bystrica: fotogaléria

28.10.2019

KOŠICE. Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v šlágri 17. kola Tipsport Ligy na ľade HC Košice 4:2.

"Barani" tak natiahli víťaznú sériu už na osem zápasov a zároveň sa udržali na prvej priečke tabuľky. Košičania sú priebežne na 4. mieste.

Priebeh stretnutia

V úvodných minútach sa Košičania prezentovali častejšou streľbou, ale brankár hostí Beskorowany bol pozorný.

Na opačnej strane zaujal v 3. minúte strelecký pokus Šťastného, po ktorom zazvonila žŕdka košickej bránky. V 6. minúte sa hostia počas presilovky usadili v pásme "oceliarov," ale svoj tlak nedoviedli do gólového konca.

Košičania odpovedali únikom dvoch proti jednému v 8. minúte, ale ani Skokanova strela nezmenila bezgólové skóre.

V 18. minúte domácim vyšla presilovková kombinácia, ktorú zakončil Belluš svojím prvým gólom v sezóne - 1:0.

Okamžite po buly mohol zvýšiť náskok domácich Bezúch, ale jeho únik zmaril Beskorowany.

Aj pri ďalšej presilovke Košičanov sa zmenilo skóre, tentoraz však v prospech hostí. Lunter strelou spoza brániaceho hráča prekonal Košarišťana a vyrovnal na 1:1.

V oslabení mohli skórovať aj Košičania, Skokan však v 29. minúte nebol úspešný.

Hostia mali v druhej tretine viac z hry, častejšie držali puk na svojich hokejkách a nepúšťali domácich do výhodných streleckých pozícií.

Hostia potvrdili svoju prevahu v úvode tretej časti. Najskôr napriek tlaku Košičanov zvládli oslabenie a krátko po ňom Hrnka upravil na 1:2.

V 46. minúte si premiérový gól v sezóne pripísal aj obranca hostí Mihálik, keď skóroval pri signalizovanom treste domácich - 1:3.

Dvojgólový náskok "baranov" bol smerodajný pre ďalší priebeh zápasu.

Hostia ho kontrolovali, v ofenzívnych výpadoch zbytočne neriskovali a spoľahlivý bol aj brankár Beskorowany.

V 59. minúte ho prekvapila strela obrancu Růžičku, ktorý upravil na 2:3.

Gólovú bodku za stretnutím dal pri powerplay domácich Lamper - 2:4.

Hlasy trénerov

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Bol to zápas o efektivite využívania šancí. S tým súvisiace trápenie si so sebou nosíme už nejaký čas. Na góly sa veľmi nadrieme. Musíme nájsť cestu von zo súčasného stavu."

Dan Ceman, tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica: "Košičania mali výborný štart do zápasu, v prvej tretine bol náš najlepší hráč brankár Beskorowany. V druhej sme lepšie korčuľovali a hrali sme systém, ktorý sme chceli hrať po celý zápas. V tretej časti sa nám podarilo rýchlo využiť dve šance, ktorými sme naklonili víťazstvo na svoju stranu."

HC Košice - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (1:0, 0:1, 1:4)

Góly: 18. Belluš (Chovan, Haščák), 59. Růžička (Suja, Michalčin)- 25. Lunter (Southorn), 43. Hrnka (Ďatelinka), 46. Mihálik (Hrnka, Šoltés), 60. Lamper (Gabor, Šťastný). Rozhodovali: Baluška, Štefik - Orolin, Rojík, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 5143 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Repe, Čížek, Růžička, Michalčin, Cibák, Bučko - Majdan, Chovan, Haščák - Rapáč, Skokan, Klhůfek - Belluš, Bortňák, Bezúch - Jokeľ, Suja, Milý

HC '05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany - Ďatelinka, Brejčák, Southorn, Mihálik, Nemčík, Cardwell, Zubák - Šoltés, Hrnka, Lamper - Lunter, Hickmott, Jääskälainen - Bartánus, Bubela, Hohmann - Kabáč, Šťastný, Gabor - Fafrák