Košičania vyhrali vo Zvolene najtesnejším výsledkom

(Autor: ilustračné - TASR)
TASR|30. okt 2019 o 20:35

Zápas mal pre domácich fanúšikov špeciálnu príchuť.

ZVOLEN, KOŠICE. Hokejisti Košíc zvíťazili v stredajšom zápase 18. kola Tipsport Ligy na ľade Zvolena tesne 1:0, keď rozhodol ešte v prvej tretine Dávid Skokan.

Priebeh stretnutia

Stredajší zápas mal pre domácich fanúšikov špeciálnu príchuť, keďže sa na ich vstupenky zložili hokejisti HKM Zvolen.

Tí sa tak rozhodli kompenzovať fanúšikom slabý výkon v piatkovom zápase 16. kola Tipsport Ligy, keď na vlastnom ľade prehrali s Detvou 1:5.

A domáci hráči sa chceli revanšovať aj na ľade. Hosťujúceho Košarišťana tak preveril už po 20 sekundách Lowney.

Úvodný tlak Zvolena pokračoval aj v ďalších minútach. Košičania sa prvýkrát vážnejšie ozvali až v 8. minúte a boli blízko gólu.

Po prečíslení vypálil na Tomeka Jokeľ, ale domáci brankár si s jeho pokusom poradil.

Na druhej strane mal pri avizovanom vylúčení šancu McPherson, ale ani on nepochodil.

Zvolen si potom zahral presilovku, no takmer v nej inkasoval pri brejku Rapáča so Skokanom.

Čo Košičanom nevyšlo v oslabení, podarilo sa v presilovke. Skokan sa pred bránkou dostal k odrazenému puku a v 18. minúte otvoril skóre.

V úvode druhého dejstva tempo upadlo a na prvú väčšiu šancu sa čakalo sedem minút, keď Košarišťan s námahou vyrazil štipľavú strelu Kelemena.

V 34. minúte prišla ďalšia dobrá šanca domácich. Švarný a dvakrát ani Špirko však gólmana hostí neprekonal.

Na druhej strane sa predviedol Tomek po nebezpečnom teči Jokeľa.

Inak bolo na ľade dosť nepresností a tuho sa bojovalo o každý puk.

Hneď v úvode tretej časti pohrozili na jednej strane McPherson a na druhej Chovan.

V 43. minúte sa dostal do samostatného úniku Klhůfek, vyskúšal blafák, no Tomek stihol roztiahnuť betóny.

V 46. minúte si zahrali domáci ďalšiu presilovku, ale opäť ju nedokázali premeniť na vyrovnávajúci gól.

V závere si Košičania strážili tesný náskok a Zvolen do tutoviek nepúšťali.

Domáci to v záverečnej dvojminútovke vyskúšali bez brankára, súpera zatlačili a k vyrovnaniu sa už nedostali.

Hlasy trénerov

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Z našej strany to bol už stabilne solídny zápas na ihrisku súpera. Z hľadiska systému hry jeden z tých lepších. Teší nás víťazstvo proti šikovnému tímu, akým je Zvolen. Keďže tých gólov veľa nedávame, tak je to vždy s tým výsledkom na hrane. Stať sa môže čokoľvek. Súperovi sme však toho veľa nedovolili. Tlak mal až ku konci stretnutia, ale dovtedy sme hrali dobre, naša hra sa mi páčila. Chlapci hrali disciplinovane i takticky a nula na našom konte je tiež zásluhou výborného Košarišťana."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Prvú tretinu sme začali dobre. Mali sme dobrý prechod z nášho pásma do útočného cez stredné. Problém však máme so samotnou hrou v útočnej tretine. Sme tam málo agresívni, navyše Košice nás nepustili do nejakého veľkého množstva šancí. Hostia boli v obrane obetaví, rýchlejší a silnejší na puku, hlavne v druhej tretine. My sme v strednej časti mali veľmi málo striel na bránku, čo sa nám nemôže doma stávať. V tretej tretine bol náš tlak do bránky príliš slabý, nedokázali sme dať ani nejaký škaredý gól. Bez gólu sa vyhrať nedá. Náš brankár podal tiež výborný výkon, rovnako tak košický. Mrzí ma, že v závere sme nedokázali skórovať prakticky ani do prázdnej bránky."

Štatistika

HKM Zvolen - HC Košice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 18. Skokan (Belluš, Růžička). Rozhodovali: D. Konc, Novák - J. Konc, Synek, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4060 divákov.

Zvolen: Tomek - Švarný, Lowney, Corrin, Betker, Maier, Drgoň, Fatul - Štrauch, Špirko, McPherson - Bonis, Trotter, Thompson - Mráz, Halama, Kelemen - Marcinek, Petráš, Tibenský - Kolenič

HC Košice: Košarišťan - Repe, Slovák, Růžička, Čížek, Koch, Michalčin, Bučko - Eliaš, Chovan, Belluš - Klhůfek, Skokan, Rapáč - Jokeľ, Bortňák, Suja - Hrabčák, Vrábeľ, Milý