Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Košice sa opäť trápili s neobľúbeným súperom

O domácej výhre nad Budapešťou rozhodli až v predĺžení.

Michal Chovan dal dva košické góly.Michal Chovan dal dva košické góly.(Zdroj: TASR)

KOŠICE. Proti neobľúbenému súperovi z Budapešti sa postavili košickí hokejisti v 19. kole Tipsport ligy.

Hokejisti z maďarskej metropoly to na Košičanov vedia a potvrdili to aj tentoraz.

Trikrát v zápase viedli, a hoci Košičania stále odpovedali a na začiatku tretej tretine sa prvýkrát dostali o gól napred, dve a pol minúty pred jej koncom si Budapešť vynútila predĺženie.

V ňom nakoniec o dvoch bodoch pre Košice rozhodol Belluš.

Hostia trikrát viedli

Súvisiaci článok Športový piatok na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Prvá tretina bola dlho najmä o obojstrannom čakaní na chybu súpera a brankári nemali veľa práce.

V jej polovici sa Košičania dostali k presilovke, no zahrali ju veľmi zle. V oslabení unikol Pitt a jeho akciu dokončil Terbócs - 0:1.

V pokračujúcej početnej nevýhode mohli hostia pridať aj druhý gól, ale Bodó s Langkowom neprekonali Košarišťana.

Košičania vyrovnali v závere prvej časti, keď v Rapáč zužitkoval prihrávku Klhůfeka - 1:1.

V 25. minúte hostia získali späť stratený náskok, keď pohľadnú kombináciu v presilovke zakončil Langkow - 1:2.

Sľubné šance na zmenu skóre mali krátko na to hosťujúci Schlekmann i domáci Skokan, no brankári podržali svoje tímy.

V gólovo úrodnej druhej časti však Košičania vyrovnali opäť v presilovke, keď Chovan z ostrého uhla lišiacky nastrelil brankára Halásza, od ktorého sa puk odrazil do bránky - 2:2.

Už o minútu však hostia opäť viedli, jeden z mnohých rýchlych protiútokov maďarského tímu zakončil Sofron - 2:3.

Aj do tretice však "oceliari" vyrovnali, keď Čížekovu strelu ideálne tečoval Chovan - 3:3.

Rozhodnúť muselo predĺženie

Košičania išli prvýkrát do vedenia v 44. minúte. Striedajúci Milý dokorčuľoval do útočného pásma po Růžičkovu prihrávku a po úniku za obranu hostí prekonal Halásza - 4:3.

Hostia sa po inkasovanom góle zamerali na ofenzívu a hralo sa najmä pred brankárom Košarišťanom.

Ten viackrát pomohol tímu udržať tesný náskok, ktorý v 58. minúte mohol navýšiť Jokeľ, ale Halász včas zaľahol puk.

Hostia vyrovnali v 58. minúte pri signalizovanom treste Košičanov, keď McNally dorazil puk do Košarišťanovej bránky - 4:4.

O víťazný gól sa napokon postaral košický útočník Belluš, ktorý rozhodol v 63. minúte.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Sú to pre nás vzácne a ťažko vydreté body. Po celých 60 minút sme neboli schopní získať kontrolu nad zápasom. Viac sme ho naháňali, než viedli. Trikrát sme boli schopní vrátiť sa do zápasu, to si veľmi vážim. Máme dva body, za to si hráči zaslúžia pochvalu. Našli totiž cestu k víťazstvu v zápase, ktorý bol pre nás veľmi ťažký."

Gergely Majoross, tréner MAC Újbuda: "Som sklamaný. Predviedli sme veľa dobrých vecí, ale zároveň aj veľa chýb. Mali sme dosť síl na vyrovnanie krátko pred koncom riadneho hracieho času. Nedarí sa nám hra v predĺžení, aj dnes sa to potvrdilo. Musíme na tom zapracovať."