Branislav Rapáč (Košice) sa teší z vyrovnávajúceho gólu.
Branislav Rapáč (Košice) sa teší z vyrovnávajúceho gólu. (Autor: TASR)
TASR|3. nov 2019 o 17:56

V 20. kole Tipsport ligy si oceliari pripísali výhru 4:1.

Tipsport liga: Košice - Nitra: fotogaléria

6.11.2019

KOŠICE. V 20. kole hokejovej Tipsport ligy pricestoval do Košíc tradičný rival z Nitry.

Hostia sa síce po spornej situácii ujali vedenia, ale Košičania tentoraz nenechali nič na náhodu a sústredeným výkonom nakoniec dosiahli bezpečné víťazstvo.

Góly začali padať po zranení Chovana

Prvá tretina priniesla vyrovnané dianie, ale iba minimum zaujímavých momentov.

Pri menšej početnosti streľby oboch tímov si brankári postrážili čisté kontá a nič na tom nezmenili ani presilovky na jednej i druhej strane.

V podobnom duchu sa začala aj druhá časť, emócie však vzplanuli v 24. minúte.

Útočník hostí Šimun nešetrne atakoval domáceho Chovana, ktorého odniesli na nosidlách.

Krátko na to išli hostia do vedenia. Obranca Graham nastrelil počas hry štyroch proti štyrom brankára Košarišťana, od ktorého sa puk odrazil pred pohotového Csányiho - 0:1.

Hostia v druhej tretine dlho nepúšťali Košičanov na dostrel Šimbochovej bránky, v 33. však domáci predsa len prelomili defenzívu súpera.

Vylúčenie Grahama síce nepotrestali, krátko po presilovke však Belluš zužitkoval prihrávku Klhůfeka - 1:1.

V závere druhej časti pribudlo nervozity aj vylúčených a domáci Haščák využitou presilovkou o dvoch hráčov poslal Košice do vedenia - 2:1.

Skokan s Haščákom dorazili súpera

Herný prejav Nitranov v úvodných minútach tretej tretiny svedčal o ambíciách vyrovnať skóre.

Sľubné šance Fominycha, Versteega a ani Blackwatera sa však gólom neskončili.

Košičania odskočili na rozdiel dvoch gólov v 52. minúte, keď Skokan dorazil vlastnú strelu - 3:1.

Týmto gólom domáci získali kontrolu nad zápasom a keď v 57. minúte Haščákova strela prekvapila Šimbocha, bolo už 4:1.

Košičania si už víťazstvo nenechali vziať a zdolali Nitru aj druhýkrát v sezóne.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Paradoxne nás nakopla tá nešťastná situácia. Zápas bol na šance viac-menej vyrovnaný, my sme však tentoraz mali to, čo nám mnohokrát chýbalo. Využili sme presilovku, odskočili sme súperovi a boli sme schopní streliť rozdielový gól. Sú to pre nás cenné body."

Marián Bažány, tréner HK Nitra: "Predošlý zápas sme hrali na úzkom klzisku v Detve, v Košiciach je veľké a najmä v prvej tretine sme s tým mali problémy. V druhej to už bolo lepšie, vypracovali sme si šance, dostali sme sa do vedenia a hrali sme dobrý hokej. Potom sa však stala situácia, ktorá sa nám už stala aj v iných zápasoch. Dopustili sme sa viacerých vylúčení, ktoré nás stáli veľa síl. Domáci sa aj vďaka tomu dostali do tlaku, dali góly a my sme už museli naháňať výsledok."

Štatistika

HC Košice – HK Nitra 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 34. Belluš (Klhůfek, Suja), 39. Haščák (Skokan), 52. Skokan (Belluš), 57. Haščák (Skokan, Michalčin) - 24. Csányi (Graham).

Rozhodovali: Orolin, Kókai - Soltész (obaja Maď.), Šoltés, vylúčení: 7:9 na 2 min., navyše Šimun (Nit.) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5 108 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Čížek, Růžička, Michalčin, Koch, Bučko,Repe, Cibák - Belluš, Chovan, Haščák - Klhůfek, Murček, Skokan- Rapáč, Suja, Jokeľ - Milý, Bortňák, Vrábeľ.

HK Nitra: Šimboch - Mezei, Morrison, Olsen, Graham, Versteeg,Pupák, Rácz - Blackwater, Kerbashian, Scheidl - Buček, Kollár, Rác - Fominych, Lušňák, Csányi - Čaládi, Minárik, Šimun.