Košice dali iba jeden gól a prehrali v Miškovci

Košický tréner Peter Draisaitl.
Košický tréner Peter Draisaitl. (Autor: Korzár/ Judita Čermáková)
TASR|17. nov 2019 o 19:53

Pri záverečnej power-play neskórovali, ale inkasovali.

MIŠKOVEC. V zápase 22. kola Tipsport ligy sa síce Košičania v Miškovci ujali rýchlo vedenia, ale to bolo z ich strany gólovo v zápase všetko.

Disciplinovane hrajúci domáci onedlho vyrovnali a v tretej tretine otočili skóre vo svoj prospech.

Hostia sa márne snažili o vyrovnanie, naopak, ich prehru pečatil domáci tím gólom do prázdnej košickej brány v závere.

Jeden gól nestačí

Košičania mali dobrý vstup do zápasu, keď sa už v 3. minúte ujali vedenia 1:0. Rajna iba vyrazil Kochovu strelu pred seba a tam bol prichystaný Jokeľ, ktorý otvoril skóre.

Vedenie hostí však netrvalo dlho. V 8. minúte sa dostal do šance Beach a trafil presne do horného rohu Škorvánkovej bránky - 1:1.

Domáci si následne zahrali dve presilovky za sebou, v dobrej šanci bol Láda, ale v rozhodujúcej chvíli zaváhal. V závere tretiny mal ešte veľkú šancu Vandane, no minul.

V druhom dejstve si Košičania zahrali až štyri presilovky, no ani jednu nedokázali premeniť na gól. Veľké príležitosti mali Haščák, Rapáč, Suja i Chovan, ale Rajna za svoj chrbát puk nepustil.

Na druhej strane mohol poslať domácich do vedenia v 35. minúte Harrison, ktorý išiel v oslabení sám na brankára, ani on však neuspel.

Domáci sa dočkali v 45. minúte, Košičania stratili puk v strednom pásme, Galanisz ho potiahol, prihral Harrisonovi a ten zvýšil na 2:1.

Hráči Miškovca mohli v ďalších minútach definitívne rozhodnúť, mali dve presilovky, ale väčšie šance si nevypracovali.

Košičania mali v závere viacero šancí na vyrovnanie, no Skokan ani Klhufek svoje možnosti nepremenili.

V 59. minúte hrali už bez brankára, no risk im nevyšiel, keď Beach pol minúty pred koncom upravil na 3:1.

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC Košice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 8. Beach (Vandane), 45. Harrison (Galanisz), 60. Beach - 3. Jokeľ (Koch, Michalčin).

Rozhodovali: Korba, Kalina- Beniač, Stanzel, vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Belluš (Košice) 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1 411 divákov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna - Vandane, Láda, Dudás, Ross, Szirányi, D. Kiss, Vojtkó -Részegh, Vas, Beauvillier - Rodman, St.Pierre, Beach - Harrison, Galanisz, Miskolczi - P. Kiss.

HC Košice: Škorvánek - Repe, T. Slovák, Ružička, Čížek, Koch,Michalčin, Bučko - Haščák, M. Chovan, Belluš - Klhufek, Skokan,Květoň - Jokeľ, Suja, Rapáč - Vrábeľ, Bortňák, Milý.