Košice deklasovali Liptákov, Haščák dal štyri góly

Dalibor Bortňák otvoril skóre. (Autor: SITA)
TASR|19. nov 2019 o 19:56

Domáci strelili osem gólov, udržali si čisté konto.

Hokejová Tipsport liga: Košice - Liptovský Mikuláš: fotogaléria

19.11.2019

KOŠICE. Predohrávaný zápas 26. kola hokejovej Tipsport ligy bol v Steel Aréne hrou mačky s myšou.

Favorizovaní Košičania strieľali gól za gólom, na spodku tabuľky sa trápiaci Liptáci nemali nárok na akékoľvek ambície.

Strelecky vynikol Marcel Haščák, autor štyroch košických gólov a dvoch asistencií.

Rozhodnuté po prvej tretine

Košičania nastúpili s cieľom odčiniť prehru v Miškovci a do súpera sa pustili od úvodných minút.

V prvej tretine sa hralo najmä v pásme Liptákov a ich brankár Zalivin sa musel mať neustále na pozore.

Hostia prvýkrát kapitulovali v 8. minúte, keď Bortňák uplatnil dôraz na hranici bránkoviska - 1:0.

Potom prišli veľké chvíle Marcela Haščáka. Skúsený útočník najskôr v prečíslení dvoch proti jednému zužitkoval prihrávku Květoňa a v závere prvej časti upravil v presilovke na 3:0, keď ťažil z efektnej prihrávke Skokana - 3:0.

Zo strany domácich, a ani Haščáka, to však nebolo všetko.

Hostia chceli pribrzdiť rozbehnutých Košičanov a po prvej tretine Romančík vystriedal brankára Zalivina.

Sľubnú šancu na zníženie mal v 22. minúte Nechaj, ale osamotený pred Košarišťanom nenamieril presne.

Exhibícia Košíc

V 27. minúte Haščák v presilovke nastrelil puk pred bránku a hoci sa zdalo, že puk ešte tečoval Skokan, napokon bol z toho skompletizovaný hetrik Haščáka - 4:0.

Liptáci pôsobili odovzdane, doplácali na slabý dôraz i pohyb v útočnom pásme a v 30. minúte inkasovali aj piaty gól, keď nedôrazne pokrytý Klhůfek zvýšil náskok
domácich.

Po tomto góle praskli nervy obrancovi Stehlíkovi, ktorý dostal trest do konca zápasu. V následnej presilovke sa do listiny strelcov zapísal aj Skokan - 6:0.

V 32. minúte mali hostia prvú presilovku v zápase, po neúspešnom obliehaní Košarišťanovej bránky však inkasovali opäť, keď Haščák pridal po brejku domácich svoj štvrtý gól v zápase - 7:0.

V tretej časti sa hostia snažili držať hru čo najďalej od svojej bránky. Protiútok Košičanov v 45. minúte však priniesol ďalší gól domácich, keď Bellušovu strelu dorazil Jokeľ - 8:0.

Liptáci sa snažili o čestný gól, zároveň si však v tretej tretine dávali väčší pozor na defenzívu v snahe vyhnúť sa dvojcifernej prehre.

Deviaty gól domácich nepridali v sľubných šanciach Jokeľ ani Klhůfek a domáci tím pomohol Košarišťanovi k čistému kontu.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Prvý gól bol veľmi dôležitý. Dovtedy sme boli nervózni. Podarilo sa nám odskočiť na výraznejší rozdiel a sme radi, že sme zápas zodpovedne dohrali. To je pre náš tím dôležité, hráčom patrí pochvala za to, že nezačali vymýšľať. Takýto výkon sme dlhovali našim brankárom, ktorí podávajú výborné výkony počas celej sezóny."

Anton Tomko, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Košičania nastúpili koncentrovane a s výborným pohybom. My sme ako-tak obstáli do 8. minúty, v ktorej sme inkasovali prvý gól. Po ňom sme sa rozsypali. Bolo vidieť, že Košičania veľmi chceli odčiniť prehru v Miškovci. O svojom víťazstve rozhodli už v prvej tretine. Za nepriaznivého stavu sme to aj psychicky nezvládli."

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)

Góly: 8. Bortňák (Růžička, Haščák), 11. Haščák (Květoň), 19. Haščák (Skokan, Květoň), 27. Haščák (Květoň, Růžička), 29. Klhůfek (Růžička, Milý), 30. Skokan (Květoň, Haščák), 34. Haščák (Skokan), 45. Jokeľ (Belluš, Klhůfek).

Rozhodovali: Valach, Orolin - Stanzel,Šoltés, vylúčení: 2:6 na 2 min., navyše Stehlík (L. Mik.) 10 min.+ DKZ za nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 5 066 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Čížek, Růžička, Repe, Slovák,Michalčin, Koch, Bučko - Květoň, Bortňák, Haščák - Rapáč, Skokan,Klhůfek - Milý, Suja, Jokeľ - Belluš, Vrábeľ, Hrabčák.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin (21. Romančík) - Droppa,Petran, Kurali, Nemec, Roman, Mezovský, Stehlík, Smutný - Kriška,Piatka, J. Sukeľ - Rud. Huna, Oško, Lunter - Nechaj, Uhrík, Michalík- Haluška, Rób. Huna, Rich. Huna.