Manželia Lamiovci dominovali v behu do vrchu na Kysacký hrad

M. Lami vbieha do cieľa. (Autor: Miroslav Kollár)
Sportnet|22. nov 2019 o 00:00

Podujatia sa zúčastnilo celkovo 59 bežcov.

Beh na Kysacký hrad: fotogaléria

21.11.2019

KOŠICE. Klub orientačného behu Kysak v spolupráci obecným úradom usporiadali beh do kopca s názvom „Na hrad a ešte ďalej“.

Celkovo 59 bežcov absolvovalo päť kilometrov dlhú trať so stúpaním 270 m väčšinou lesnými chodníkmi z obce Kysak na Kysacký hrad s cieľom za kopcom Sačín.

V hlavnej mužskej kategórii do 39 rokov s výrazným náskokom triumfoval Michal Lami (All4Run Košice) za 24:01 min.

Druhý dobehol víťaz kategórie mužov od 40 rokov Milan Plevák (BK Lysá p/Makytou) za 25:28 min. a tretí finišoval do cieľa víťazný junior Michal Porubčan (KOB Kysak) za 25:40 min.

Jeho oddielový kolega Štefan Rácz zvíťazil medzi päťdesiatnikmi a u veteránov od 60 rokov bol prvý Lukáš Kormaník (Sokol Ľubotice).

Stupne víťazov ovládli košické bežkyne

Z trinástich štartujúcich žien prvé dve dobehli orientačné bežkyne, pričom dominovala Katarína Lamiová (All4Run Košice) za 30:37 min.

Druhá finišovala víťazka kategórie žien od 40 rokov Jana Slámová (KOB ATU Košice) za 33:41 min. a tretia dobehla Veronika Hnátová (Active life Košice) za 34:44 min.

Kategóriu od 50 rokov vyhrala Magda Koniarová (Košické tulene) a u veteránok od 60 rokov prvenstvo zaznamenala Zlatka Semanová (05 BK Furča Košice).

Domov»Sportnet na východe»Manželia Lamiovci dominovali v behu do vrchu na Kysacký hrad