Víťazstvo v derby zariadili premiéroví strelci Suja s Květoňom

Po víťazstve zahrali v šatni oceliarom ľudovkári zo súboru Blancar.
Po víťazstve zahrali v šatni oceliarom ľudovkári zo súboru Blancar. (Autor: Patrik Fotta)
Patrik Fotta, Judita Čermáková|23. nov 2019 o 00:00

Košickým hokejistom opäť po zápase zahrala folklórna skupina Blancar.

Tisport liga: HC Košice - HK Poprad, 22. 11. 2019: fotogaléria

23.11.2019

KOŠICE. Hokejisti HC Košice si vo východniarskom derby poradili s Popradom na domácom ľade tesne 2:1.

Prvý gól v sezóne strelili Dávid Květoň a Jakub Suja, ktorý prelomil dlhé 30-zápasové čakanie na presný zásah.

V popradskom drese sa gólovo presadil Preisinger, ktorý otváral v prvej tretine skóre duelu.

V závere mali hostia pri hre bez brankára obrovskú šancu na vyrovnanie, no Handlovský trafil hornú žrď Košarišťanovej brány.

Napriek dobrému výkonu vyšli popradskí hokejisti bodovo naprázdno.

Oceliarom spestrila výhru folklórna skupina Blancar, ktorá vyhrávala v košickej šatni už po druhýkrát v sezóne.

Z čakania nebol nervózny

Víťazný gól derby strelil šesť minút pred koncom tretej tretiny košický útočník Jakub Suja, ktorý konečne prelomil dlhé čakanie na presný zásah.

„Priznám sa, že som nebol z čakania veľmi nervózny. Na druhej strane je pravda, že tak dlho som ešte na gól v novej sezóne nečakal. Mal som viacero dobrých šancí už v predošlých zápasoch, len som potreboval ísť tvrdšie do zakončenia. Veril som, že to príde. Potešilo ma to o to viac, že sa nám podarilo vyhrať,“ povedal Suja.

Domov»Sportnet na východe»Víťazstvo v derby zariadili premiéroví strelci Suja s Květoňom