Košičanky si v EWBL poradili s ruským Novosibirskom.
Košičanky si v EWBL poradili s ruským Novosibirskom. (Autor: Pavel Netolička)
Patrik Fotta|9. dec 2019 o 19:08

Prekvapenie proti Ruskám chcú basketbalistky zopakovať s Ružomberkom.

KOŠICE. Basketbalistky Young Angels Košice zvládli nabitý trojdňový program nad očakávania.

V Európskej ženskej basketbalovej lige (EWBL) síce prehrali s Rostovom nad Donom úvodný zápas druhého turnaja, ktorý hostila Ostrava 76:101, no v druhom dueli sa im podarilo získať veľmi cenný skalp silného Novosibirsku.

Zverenky trénerky Žirkovej zdolali ruský tím 86:71 a vďaka nečakanému triumfu si držia nádej na postup zo skupiny.

Výraznou mierou sa na prekvapivom víťazstve podieľala Petra Bartánusová, ktorá zaznamenala 19 bodov.

Cestou domov sa zastavili košické basketbalistky v našom hlavnom meste, kde v extraligovom súboji zdolali Dubček Bratislava 80:55.

Verí, že konečne prelomila ľady

V zápase s Rostovom nad Donom sa naplno prejavila ruská škola, hoci anjelky dokázali s favorizovaným súperom držať krok tri štvrtiny.

„Napriek tomu, že nastúpili s dosť mladým družstvom, mali obrovskú kvalitu. Veľmi ťažko sa nám presadzovalo cez ich zónovú obranu. Navyše ich výšková prevaha nám pod košom robila veľké problémy. Spočiatku sme sa ich trochu zľakli ale v druhom polčase sme nastúpili inak a hrali sme omnoho lepšie,“ povedala Petra Bartánusová.

Prehra o 25 bodov Košičanky nerozladila a hneď na druhý deň zaskočili silný Novosibirsk.