Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

V hokejovom šlágri Košice zdolali Banskú Bystricu

Domáci spečatili víťazstvo gólom do prázdnej bránky.

Pavel Klhůfek (vľavo) dostal od klubu na najbližšie dva zápasy voľno.Pavel Klhůfek (vľavo) dostal od klubu na najbližšie dva zápasy voľno. (Zdroj: SITA/Ivan Fleischer)

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 31. kola hokejovej Tipsport ligy nad HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:2.

V zápase bohatom na vylúčenia domáci viedli gólmi Marcela Haščáka 2:0, hostia však vyrovnali po zásahoch Joonu Jääskeläinena.

O víťazstve domácich rozhodol v 57. minúte David Květoň, na konečných 4:2 spečatil do prázdnej bránky Jakub Suja.

Vysoké nasadenie

Šláger 31. kola sa hral od úvodu vo vysokom nasadení, no tímy si dávali pozor na defenzívu.

Súvisiaci článok Športová streda na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Napriek tomu sa už v 2. minúte hostia radovali, no predčasne, keďže Brejčákov zásah po Lamperovej akcii rozhodcovia neuznali.

V 7. minúte diváci tlieskali domácemu útočníkovi Bellušovi, ktorý v pästnom súboji zdolal Banskobystričana Brejčáka.

O nervozitu nebola núdza ani v ďalších minútach, postupne však pribudli aj góly.

Košičania sa v 17. minúte počas presilovky usadili v útočnom pásme a Skokanovu prihrávku zužitkoval Haščák - 1:0.

Nezložili zbrane

Aj 22. minúta priniesla presilovku Košičanov a opäť aj s presne zakončujúcim Haščákom - 2:0.

Hostia však nezložili zbrane, naďalej sa prezentovali aktívnou hrou a ťažili aj z obojstrannej nervozity.

V 33. minúte Jääskeläinenova strela prepadla brankárovi Košarišťanovi cez lapačku a bolo 2:1.

Krátko nato mohol vyrovnať Šille, ale pri pokuse o blafák neuspel.

Úspešný však bol opäť Jääskeläinen, ktorý v 37. minúte skóroval už v úvode 5-minútovej presilovky pri vylúčení Kocha - 2:2.

Odvolali brankára, inkasovali

V úvode tretej časti brankár domácich podržal svoj tím efektnou lapačkou proti strele Southorna.

Aj tretia tretina priniesla zaujímavé dianie s hernou prevahou hostí.

Tým v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu pomohli aj presilovky, avšak košická obrana odolala.

V 57. minúte Skokan vybojoval puk pre Květoňa, ktorý spomedzi kruhov prestrelil brankára hostí - 3:2.

Hostia v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, na konečných 4:2 v nej uzavrel Suja.

Povedali po zápase

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: „Bol to určite zaujímavý zápas pre divákov. V tretej tretine sme mali čo robiť, aby sme našli cestu k víťazstvu a vytvoriť si šancu na skórovanie. Víťazstvo nás veľmi teší, vážime si ho. Nemôžeme však najlepšej presilovke v lige dať toľko príležitostí."

Dan Ceman, tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica: „Všetky zápasy prvých piatich tímov ligy sú veľmi vyrovnané. Aj dnes sme mali šancu vyhrať. Hrali sme výborne najmä v tretej tretine. Musíme viac kontrolovať naše emócie a nekontrolovať naše vylúčenia, pretože nás to oberá o koncentráciu na hru. Celkovo to však bol kvalitný zápas."