TASR|6. jan 2020 o 18:24

Rozhodujúci premenil Dávid Skokan.

Tipsport liga: HC Košice - HK Nitra, 6. 1. 2020: fotogaléria

6.1.2020

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 38. kola Tipsport ligy nad HK Nitra 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Rozhodujúci nájazd premenil Dávid Skokan.

Priebeh stretnutia

Úvod 1. tretiny bol najmä o bojovnosti a obojstrannej snahe vyvarovať sa chýb v defenzíve.

Prvá zaujímavejšia situácia prišla v 9. minúte a skončila sa gólom v bránke Nitry.

Květoň prenechal puk Klhůfekovi, ktorý strelou spoza obrancu prestrelil Šimbocha - 1:0.

Domáci po góle prevzali iniciatívu, viackrát sa usadili pred nitrianskou bránkou, ale druhý gól nepridali ani pri vylúčení Mezeia v 15. minúte.

Ani dianie v 2. tretine divákov príliš nenadchlo. Hostia sa spoliehali najmä na brejky a situácie po chybách Košičanov, no domáci brankár Košarišťan viackrát podržal svoj tím.

V 36. minúte "oceliari" počas presilovky zvierali súpera v obrannom pásme, ale hostia sa ubránili.

Zápas dostal náboj od 43. minúty. V nej Kerbashian predvídal odraz puku od zadného mantinelu a nekrytý zblízka prekonal Košarišťana - 1:1.

Hostia ožili, v 45. minúte si vybojovali prvú presilovku v zápase a v nej Kollár po Pupákovej prihrávke upravil na 1:2.

Košičania sa vrhli do ofenzívy, pribudlo osobných súbojov a viackrát bolo rušno pred oboma brankármi.

V 57. minúte si Rapáč počkal na vhodný moment a Šimbocha prekonal strelou nad lapačku - 2:2.

V 5-minútovom predĺžení mali oba tímy viacero možností rozhodnúť, napokon však zápas dospel až k samostatným nájazdom.

V nich sa presadili iba domáci útočníci Skokan a Chovan.

Hlasy trénerov

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Celý zápas sme hrali veľmi dobre v defenzíve. Súper má veľmi dobrých hráčov v ofenzíve a ja si nespomínam na vyložené šance, do ktorých by sme ich pustili. Ani za stavu 1:2 sme nepanikárili a napokon sme získali aj bod navyše. Ten sme si, podľa mňa, zaslúžili. Nájazdy sú už o brankároch a o tom, či sa strelcom niečo podarí. Vieme, že máme ešte priestor na zlepšovanie sa."

Marián Bažány, tréner HK Nitra: "Košičania nás v prvých dvoch tretinách korčuliarsky prevýšili. Hrali nátlakový hokej, ktorý sme očakávali. Náš výkon sa stupňoval a vygradoval v 3. tretine, keď sme sa dostali do vedenia. Potom sa však stala rovnaká chyba ako aj v zápase na Slovane, keď sme inkasovali gól po prehranom buly. Inak som spokojný s prístupom hráčov k dnešnému zápasu."

HC Košice - HK Nitra 3:2 pp a sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Góly: 9. Klhůfek (Květoň), 57. Rapáč (Repe), rozh. sam. nájazd Skokan - 43. Kerbashian (Versteeg, Yelloow Horn), 46. Kollár (Pupák, Versteeg). Rozhodovali: Baluška, Štefik - Ordzovenský, Smrek, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5214 divákov.

zostavy:

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Růžička, Pavlin, Koch, Čížek, Repe - Majdan, Skokan, Belluš - Květoň, Chovan, Klhůfek - Rapáč, Bortňák, Suja - Milý, Vrábeľ, Jokeľ

HK Nitra: Šimboch - Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, Rácz, Kubka, A. Sloboda, Korím - Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn - Fominych, Kollár, Scheidl - Buček, Lušňák, Koyš - Hrušík, Minárik, Csányi