Korzár logo Korzár Košice

Blokáda pri Haniske a v Šaci potrvá do 20.hodiny

Protestná akcia bude pokračovať aj počas víkendu.

Protestujúci zablokovali kruhový objazd.Protestujúci zablokovali kruhový objazd. (Zdroj: FB/ Polícia Košický kraj)

KOŠICE. Protestná akcia slovenských autodopravcov pokračuje už štvrtý deň aj na východe.

Ako polícia informuje, v piatok došlo k úplnej blokácii kruhového objazdu Haniska.

„Za Šacou je cesta taktiež blokovaná a púšťané sú iba vozidlá záchranných zložiek," uvádza košická polícia na svojom facebooku.

Cestujúci na trase Rožňava - Košice sú v Moldave nad Bodvou odkláňaní políciou na Jasov, kadiaľ vedie obchádzková trasa.

„V teréne je maximálne množstvo policajtov. Dohliadajú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, situáciu monitorujú, v prípade zmeny vo vývoji situácie v súvislosti so štrajkom autodopravcov, ku ktorým sa pridali aj farmári, okamžite reagujú," dodáva polícia.

SkryťVypnúť reklamu

Štrajk ovplyvňuje aj vývoz odpadu

Vo štvrtok prebiehajúci štrajk vodičov v Košiciach spôsobil vznik kolóny vozidiel, ktorá sa tiahla v smere od Hanisky po most VSS.

„Blokovala aj vozidlá Kositu vykonávajúce zber a odvoz komunálneho odpadu a triedených zložiek. Z tohto dôvodu bol znemožnený príjazd vozidiel do Zariadenia na energetické využitie odpadov Kosit v Barci, kde je odpad zo smetiarskych vozidiel vyprázdňovaný. Zároveň tiež nebol umožnený návrat vozidiel späť do rajónov jednotlivých mestských častí a okolitých obcí,“ vysvetlil hovorca Kositu Jozef Verbovský.

Prímestské autobusy nepremávajú

Z dôvodu štrajku autodopravcov v piatok nepremávajú autobusy prímestskej dopravy na linkách Košice - Seňa.

Informovala o tom hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja.

SkryťVypnúť reklamu

"Obmedzenia budú pravdepodobne až do ukončenia štrajku približne do 20:00 hod. a týkajú sa najmä obcí Seňa, Kechnec, Milhosť, Tornyosnémeti, Hidasnéneti. Autobusové spoje v smere Moldava nad Bodvou využívajú kvôli štrajku v Šaci obchádzkovú trasu cez Cestice a spoje do obce Haniska obchádzajú trasu cez Pereš a Ludvíkov dvor," uviedla Anna Terezková.

Odklon osobnej dopravy je v smere do Košíc zabezpečený v Moldave nad Bodvou cez Jasov a Malú Idu.

"Cestujúci na autobusovej stanici v Košiciach sú o obmedzeniach informovaní aj zvukovým hlásením. Odporúčame tiež na zlepšenie informovanosti o aktuálnej polohe autobusového spoja využiť aplikáciu Ubian," dodala Terezková.

V prípade ďalších zmien bude Košický samosprávny kraj verejnosť operatívne informovať.

SkryťVypnúť reklamu

Zdržanie liniek MHD

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) na sociálnej sieti informuje, že z dôvodu štrajku autodopravcov je uzatvorená križovatka v mestskej časti Košice-Šaca.

"V úseku dôjde k zdržaniu liniek 26 a 52, pričom linka 26 bude odklonená cez Učňovskú ulicu. Predpokladané trvanie obmedzení bude do 20:00 hod," uvádza DPMK.

Na barikády sa chystajú aj počas víkendu

Jeden z organizátorov protestu na východe, Ján Majančik, avizuje, že v akcii plánujú pokračovať aj počas víkendu.

„V piatok končíme o 20:00 hod. a pokračujeme v sobotu aj v nedeľu. Kde presne bude blokáda prebiehať, sa rozhodne na sedení komisií. Dajú sa dokopy informácie z rôznych bodov blokády a rozhodne sa až následne. V tejto chvíli je priskoro hovoriť o ďalšom priebehu,“ povedal v piatok popoludní.

Podľa Majančika je možné, že protestujúci autodopravcovia a farmári obsadia tie isté úseky ako počas piatku.

„Dúfame však, že sa podarí niečo dohodnúť s predstaviteľmi štátu. Uvidíme, čo sa podarí,“ uzavrel Majančik.

Súvisiaci článok Autodopravcovia blokovali cestu medzi Košicami a Haniskou Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Doprava

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 7 251
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 045
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 124
  4. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 4 905
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 236
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 856
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 624
  8. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 566
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu