Utorok, 28. január, 2020 | Meniny má Alfonz

Košickí hokejisti zdolali Trenčín a ďalej vedú tabuľku

Pre HC Košice to bol už 16. zápas v sérii s minimálne jedným získaným bodom.

Čestné buly vhadzujú Danka a Janka Velďákové.Čestné buly vhadzujú Danka a Janka Velďákové.(Zdroj: TASR/František Iván)

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 40. kola Tipsport ligy nad HK Dukla Trenčín 3:2.

Pre oceliarov" to bol už 16. zápas v sérii s minimálne jedným získaným bodom.

V tabuľke sú naďalej na 1. mieste pred Banskou Bystricou.

Buly hodili exatlétky

Čestné buly zápasu hodili bývalé skokanky do diaľky Danka a Janka Velďákové, ktoré v septembri 2019 ukončili svoje kariéry.

Úvod zápasu poznačilo viacero vylúčených na oboch stranách, ale skóre sa nezmenilo.

V 7. minúte mohol Haščák poslať domácich do vedenia, ale Valent jeho sľubnú šancu zmaril.

V 14. minúte obranca hostí Kajínek nahodil puk na košického brankára, ktorý nemal ideálny výhľad a Dukla viedla 1:0.

Druhý gól vojakov" mohol v 18. minúte pridať Džugan, ale Košarišťana neprekonal.

Nabudení vyrovnali

Košičania vstúpili do druhej tretiny ofenzívne nabudení a ich snahu otočiť skóre podporil Haščák, ktorý už po 40 sekundách elegantne zakončil rýchlu kombináciu - 1:1.

Aj v ďalších minútach druhej časti sa hralo viac pred bránkou Valenta.

V 25. minúte hostia nedostali puk spred bránkoviska a Rapáč pohotovou strelou upravil na 2:1.

Ďalší gól domácich mohol pridať Květoň, jeho pokus zblízka však Valent kryl a trenčianskeho brankára krátko nato neprekonal ani Koch.

Víťazstvo udržali

Trenčania sa v tretej tretine snažili o vyrovnanie, sľubnú príležitosť mal v 47. minúte Alderson, ale Košarišťan sa stihol presunúť.

Súvisiaci článok Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Hosťom to vyšlo v 51. minúte, keď sa v presilovke usadili v pásme a v závere početnej výhody Sojčík upravil na 2:2.

O tri minúty sa Košičania usadili pred Valentom, ktorý kapituloval po strele Suju - 3:2.

Hostia sa v závere nedostali k súvislejšiemu tlaku, Košičania si tesný náskok postrážili aktívnou defenzívou.

Nič na tom nezmenila ani krátka hra hostí bez brankára.

Povedali po zápase

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: Sme chopní hrať famózny hokej, ale zároveň máme v zápasoch aj zlé fázy. Chcelo by to lepšiu konzistenciu výkonov počas celých 60 minút. Za dnešný výkon, ale aj za výkony v predošlých štyroch zápasoch, chcem pochváliť našu tretiu formáciu Rapáč - Bortňák - Suja. Nie náhodou a nie omylom to boli znovu oni, ktorí dnes rozhodli."

Ján Pardavý, tréner HK Dukla Trenčín: Bol to obojstranne zaujímavý zápas, ktorý bol otvorený až do konca. Myslím si, že za výkon v prvej a tretej tretine sme si aspoň jeden bod zaslúžili. Viem však, že na keby sa nehrá. Boli sme vo vedení, no v druhej tretine sme boli pod tlakom a dostali sme z toho dva góly. V tretej časti sme síce vyrovnali, no potom sme, pre mňa nepochopiteľne, dali Košiciam priestor, aby nás ohrozovali. Z toho sme dostali rozhodujúci gól."