Zápas priniesol aj takéto situácie. (Autor: Judita Čermáková)
Judita Čermáková, TASR|31. jan 2020 o 20:58

V celom zápase 46. kola Tipsport ligy padli iba tri góly.

HC Košice-HK Poprad: fotogaléria

31.1.2020

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 46. kola Tipsport ligy nad HK Poprad 2:1.

Domáci otočili nepriaznivý vývoj a na gól Pierre-Luca Merciera odpovedali zásahmi Jakuba Sukeľa a Martina Belluša.

Hostia šli do vedenia

Prvé zaujímavé momenty prišli počas presilovky hostí v 5. minúte.

V nej sa Košičan Klhůfek dostal do úniku, ale Vošvrdu neprekonal.

V 13. minúte domácim nevyšiel ani nádejný brejk dvojice Haščák - Chovan a „kamzíci" následne uplatnili známe „nedáš-dostaneš."

Mercier v úniku dvoch proti jednému skúsil prihrať, ale domáci obranca Čížek si puk zrazil do vlastnej bránky - 0:1.

Chyba brankára

Hostia umne bránili tesný náskok a hoci Košičania začali druhú tretinu aktivitou, defenzíva Popradu pracovala spoľahlivo.

Náskok hostí nezvýšil v nádejnej pozícii Lapšanský, na opačnej strane nebol úspešný Sukeľ.

Domácim k vyrovnaniu výrazne pomohol popradský brankár Vošvrda.

Ten v 36. minúte nešikovne rozohral, puk zachytil Skokan a zmätok v okolí popradskej bránky využil Sukeľ - 1:1.

O 77 sekúnd neskôr už Košičania viedli, Suja vyhral súboj za bránkou a po jeho prihrávke Belluš upravil na 2:1.

Odvolali brankára

Aj tretia tretina priniesla vyrovnaný hokej, avšak iba minimum nádejných gólových príležitostí.

V 53. minúte sa zápas predčasne skončil pre domáceho útočníka Klhůfeka, ktorého nešetrne trafil Handlovský.

Popradčania skúsili od 59. minúty aj hru so šiestimi hráčmi, ale bez želaného efektu.