Brankár M. Kľučár predviedol pri víťazstve Košíc nad Novými Zámkami viacero výborných zákrokov. (Autor: Patrik Fotta)
Patrik Fotta|9. feb 2020 o 08:07

V premiére vychytal pre Crows triumf.

Slovnaft Handball Extraliga: Košice Crows - Nové Zámky: fotogaléria

9.2.2020

KOŠICE. Hádzanári Košice Crows zvládli úvodný zápas nadstavbovej skupiny o 1. – 6. miesto Slovnaft Handball Extraligy, keď na domácej palubovke zdolali Nové Zámky 25:23.

Zverenci trénera Radoslava Antla, ktorí nastúpili bez Patrika Hruščáka a Tomáša Urbana, sa v prvom polčase najskôr herne trápili a neustále sa na hostí gólovo doťahovali.

Až päť minút pred prestávkou naklonili vedenie na svoju stranu a do šatní išli so štvorgólovým náskokom.

V druhom dejstve si pohodlné vedenie držali až do samotného záveru, keď sa Novým Zámkom podarilo dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov.

Košičania si už ale víťazstvo postrážili a udržali si aj naďalej domácu neporaziteľnosť.

Výkonom prekvapil aj samého seba

Veľkú zásluhu na košickom triumfe mal brankár Milan Kľučár, ktorý v prvom polčase vystriedal Mateja Vernarského.

„Zo začiatku sme boli možno trochu nervózni z toho, že nám chýbajú dvaja skúsení hráči. Chlapci bojovali a nevzdávali sa, aj keď sme prehrávali. Vernarskému príliš nepomohla obrana a nemal sa na čom chytiť. Chvalabohu, mne to išlo a ďakujem chlapcom, že mi výrazne pomohli a podržali ma. Fanúšikovia v hale boli fantastickí a aj vďaka nim sme uspeli,“ povedal Kľučár.

Premiéra v košickom drese vyšla skúsenému brankárovi na výbornú.

Domov»Sportnet na východe»Rok nehral a chcel skončiť. Hádzaná je moja milenka, vraví košický brankár Kľučár