Kysačan Dávid Franko vybojoval orientačný titul na lyžiach

Ocenení v kategórii Muži - vľavo druhý Návratil, vpravo víťaz Dávid Franko.
Ocenení v kategórii Muži - vľavo druhý Návratil, vpravo víťaz Dávid Franko. (Autor: Jaroslav Kollár)
Sportnet|13. feb 2020 o 16:31

Z východu štartovali zástupcovia dvoch klubov.

KOŠICE. Na Skalke pri Kremnici sa uskutočnili medzinárodné majstrovstvá Slovenska v lyžiarskom orientačnom behu na dlhých tratiach i v súťažiach štafiet za účasti 90 pretekárov zo štyroch krajín.

Na uvedených šampionátoch štartovali zástupcovia dvoch klubov orientačného behu z východoslovenského regiónu Akademik Technická univerzita (ATU) Košice a z KOB Kysak.

Traja Kysačania v prvej šestke

V hlavnej kategórii mužov na 10,6 km trati s 19 kontrolami si v konkurencii 19 pretekárov aj z Maďarska a Rakúska majstrovský titul vybojoval Dávid Franko (KOB Kysak) časom 68:47 min.

Druhý v cieli Rastislav Návratil (Vazka Bratislava) zaostal 6:05 min. a tretie miesto obsadil Daniel Pompura (ŠKT B. Bystrica) za 77:31 min.

Úspech Kysačanov zvýraznil štvrtý Libor Semančík a šiesty Stanislav Franko.

Ženský titul na 7,6 km trati s 15 KS získala Martina Bialeková (UMB B. Bystrica), pričom jediná štartujúca východniarka Ľudmila Sokolová (KOB Kysak) skončila piata.

V ďalších veteránskych a mládežníckych kategóriách si medaily vybojovali: M35-E: 1. Milan Dudra, M45-E: 1. Igor Porubčan, M55-E: 2. Jaroslav Kollár (všetci KOB Kysak), 3. Peter Sláma, M-14E: 1. Jakub Karol Janšo (obaja ATU Košice), M-17E: 3. Tomáš Porubčan (KOB Kysak).

Najvyrovnanejšou štafetou bola M19

Druhý deň sa uskutočnili preteky štafiet.

Pomerne vyrovnaný súboj štafiet v kategórii M19 napokon skončil prvenstvom štafety UMB B. Bystrica (J. Nemec, D. Pompura, D. Dekrét) pred dvomi štafetami KOB Kysak.

Štafeta Kysak – „A“ (D. Franko, L. Semančík, S. Franko) získala strieborné medaily, keď zaostala necelé tri minúty.

Bronz vybojovala štafeta Kysak „B“ v zložení M. Dudra, V. Franko, Ľ. Sokolová.

V ďalších kategóriách z východniarov medaily ešte získali: M90: 1. I. Porubčan, J. Kollár (KOB Kysak), M110: 2. K. Janšo, P. Sláma (ATU Košice), M18: M. Dudra, T. Porubčan (KOB Kysak).

Domov»Sportnet na východe»Kysačan Dávid Franko vybojoval orientačný titul na lyžiach