TASR|16. feb 2020 o 18:15

Chovan si pripísal hetrik a asistenciu.

TL: HC Košice - MAC Újbuda Budapešť 16. 2. 2020: fotogaléria

16.2.2020

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 50. kola Tipsport ligy nad MAC Újbuda 5:1.

Útočník domácich Michal Chovan si v zápase pripísal hetrik a jednu asistenciu, pre košického brankára Stanislava Škorváneka to bolo 2. čisté konto v sezóne.

Priebeh stretnutia

Domáci nastúpili v špeciálnych dresoch, keďže zápas bol venovaný príslušníkom ozbrojených zložiek.

Lepší vstup doň mali práve "oceliari," ktorí sa často usadili pred brankárom Bernardom.

Hostia nevyužili presilovku v 11. minúte a krátko po nej pykali. Košičanom sa vydaril protiútok, v ktorom Chovan prestrelil brankára Bernarda pokusom spoza obrancu - 1:0.

Ani potom neutíchla aktivita domácich, ktorí do prvej prestávky pridali ďalší gól. Opäť skóroval Chovan, keď po strele Kocha ukončil obliehanie bránky hostí - 2:0.

Aj druhá tretina bola herne v réžii Košičanov. Hralo sa najmä pred Bernardom, hostia hrozili najmä z brejkov.

Chybu Košičanov nepotrestal Terbócs, na opačnej strane vo viacerých šanciach zlyhali Faith, Chovan či Haščák. Aj preto sa druhá časť skončila bez gólov.

Hostia sa ani v 3. tretine nevedeli dostať do súvislejšieho tlaku a pred brankárom Škorvánekom sa vyskytovali len sporadicky.

V 46. minúte bolo po obojstrannom vylúčení viac priestoru na ľade a Košičania to využili na tretí gól.

Chovan v rýchlom protiútoku ideálne našiel Haščáka, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal - 3:0.

V 53. minúte Chovan skompletizoval hetrik, keď dorážkou ukončil presilovkové obstrelovanie Bernardovej bránky.

Krátko nato boli domáci opäť v početnej výhode a v nej Skokan vymietol pravý horný roh bránky hostí - 5:0.

Gólovú bodku za stretnutím dal v 56. minúte Bodó, ktorý obral brankára Škorváneka o 2. čisté konto v sezóne.

Hlasy trénerov

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Snažili sme sa držať súpera pod tlakom, pretože sme vedeli, že hostia hrali nedávno veľa náročných zápasov a mali za sebou aj náročné cestovanie. Zvládli sme to veľmi dobre, celých 60 minút sme boli schopní kontrolovať. Síce sme dali 5 gólov, ale s náskokom 2:0 pred 3. tretinou to mohlo dopadnúť rôznym spôsobom. Je pozitívne, že sme boli schopní odskočiť súperovi na väčší rozdiel. Celkovo sme dnes robili veľa vecí dobre, ale stále sú tam detaily, ktoré potrebujeme zlepšiť."

Gergely Majoross, tréner MAC Újbuda: "Proti Košiciam sa nám doteraz hralo veľmi dobre, pretože ich prednosťou je rýchlosť a na tomto sa snažíme stavať aj my. Priebeh zápasu však ukázal, že sme nemali dosť benzínu v nádrži. Košice si dnes zaslúžili tri body, boli lepší tím."

Štatistika

HC Košice - MAC Újbuda 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Góly: 13. Chovan (Haščák), 20. Chovan (Koch), 48. Haščák (Chovan), 53. Chovan (Haščák, Rapáč), 54. Skokan (Faith, Růžička) - 56. Bodó (Br. Orbán, Terbócs). Rozhodovali: Orolin, Kókai - Kis-Király (obaja Maď.), Šoltés, vylúčení 3:10 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 5649 divákov.

zostavy:

HC Košice: Škorvánek - Pavlin, Repe, Čížek, Růžička, Michalčin, Koch, Zeleňák - Rapáč, Chovan, Haščák - Rom. Faith, Skokan, Sukeľ - Květoň, Bortňák, Klhůfek - Milý, Eliáš, Suja

MAC Újbuda: Bernard - Garát, Macaulay, Carlisle, Bl. Orbán, Busenius, Bugár - Br. Orbán, Terbócs, Bodó - Klempa, Stretch, Sofron - Kreisz, Majoross, Szigeti - Szücs, K. Nagy, Löczi