Gólová radosť hráčov Košíc. (Autor: TASR/František Iván)
TASR|21. feb 2020 o 21:15

O jasnom víťazstve oceliari rozhodli až v poslednej tretine.

HC Košice - HC Nové Zámky, 21.2.2020: fotogaléria

22.2.2020

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatok v záverečnom zápase 1. fázy základnej časti Tipsport ligy nad HC Nové Zámky 7:2.

Tromi gólmi sa na víťazstve domácich podieľal Branislav Rapáč, päť bodov za asistencie si pripísal Michal Chovan.

Košičania skončili po 52. kole na 3. mieste.

Minúta ticha za Sviteka

Zápasu predchádzala minúta ticha za bývalého košického útočníka a trénera Vladimíra Sviteka, ktorý nedávno zomrel vo veku 57 rokov.

Domáci hokejisti si ho uctili aj čiernymi páskami na rukávoch a diváci skandovali okrem Svitekovho aj meno Ladislava Nagyho, ktorý vhodil čestné buly.

Zápas sledovalo vyše 7-tisíc divákov, no tí neboli z prvej tretiny príliš nadšení.

Dalo sa v nej vidieť veľa nepresností na oboch stranách a veľa gólových príležitostí nepriniesli ani viaceré presilovky.

Za dve tretiny iba tri góly

Góly začali padať až po prvej prestávke.

Hostia umnou hrou dlho držali Košičanov mimo výhodných streleckých pozícií a viackrát im aj pohrozili z protiútokov.

V 29. minúte sa dostali k presilovke, v ktorej Holovič zblízka prekonal Škorváneka - 0:1. Dianie na ľade ožilo, pribudlo nervozity i vylúčených.

V 35. minúte domáci potvrdili, že im presilovky svedčia a bránku Pavlasa odklial Haščák - 1:1.

O dve minúty už „oceliari" viedli, keď Chovanovu prihrávku usmernil Rapáč - 2:1.

Vymenili brankára

Hostia, ktorí pricestovali do Košíc iba s tromi kompletnými formáciami, sa nevzdávali a v 42. minúte vyrovnal Rogoň, keď zakončil rýchly únik.

Potom však k definitívnemu obratu zavelil Branislav Rapáč.

V 43. minúte obišiel bránku a „rusnákovsky" prekonal Pavlasa. Krátko po ňom ukončil tlak domácich Klhůfek a bolo 4:2.

Domáci dostali zápas definitívne pod kontrolu a v 51. minúte, Rapáč skompletizoval hetrik - 5:2.

Keď o 27 sekúnd Pavlasa prekonal aj Bortňák, došlo k novozámockej výmene brankárov.

Nechvátal si udržal čisté konto iba 60 sekúnd, keď ho premiérovým gólom v TL prekonal 17-ročný Roman Faith.

HC Košice - HC Nové Zámky 7:2 (0:0, 2:1, 5:1)

Góly: 35. Haščák (Klhůfek, Chovan), 37. Rapáč (Chovan, Pavlin), 44. Rapáč (Chovan, Haščák), 46. Klhůfek (Haščák, Chovan), 51. Rapáč (Chovan, Zeleňák), 52. Bortňák (Klhůfek, Milý), 53. Faith (Sukeľ, Skokan) - 29. Holovič (Drtina, Obdržálek), 42. Rogoň (Labreque).

Rozhodovali: Snášel, Kókai - Kis-Király (obaja Maď.), Bogdaň,

vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Skokan (Koš.) a Hatala (N. Zám.) 10 min. za nešportové správanie sa,

presilovky: 1:1,

oslabenia: 0:0,