Košickí hokejisti v prvom nadstavbovom kole doma s Popradom prehrali

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|23. feb 2020 o 18:24

Oceliari tri góly dostali, sami dali iba jeden.

KOŠICE. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 1. kole nadstavbovej časti v skupine o 1. - 6. miesto na ľade HC Košice 3:1.

Tri body za gól a dve asistencie si pripísal kapitán "kamzíkov" Patrik Svitana.

Prvá tretina bez gólov

Hostia mali už v 2. minúte 54-sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

Síce sa v nej usadili v pásme a zvierali súpera pred brankárom Košarišťanom, ten však nemusel riešiť vážnejšiu situáciu.

Prvá tretina priniesla najmä bojovný hokej vo vysokom nasadení, avšak s minimom vyložených príležitostí.

V 16. minúte sa Košičania dostali k súvislejšiemu presilovkovému tlaku, v ktorom brankár Vošvrda zmaril sľubnú šancu Paršina.

Hostia šli do vedenia

Úvod druhej tretiny patril hosťom. Tí išli do vedenia v 25. minúte, keď obranca Dalhuisen zblízka dorazil puk za Košarišťana - 0:1.

Strelený gól posmelil Popradčanov, ktorí si následne vypracovali aj ďalšie šance, ale brankár domácich sa nenechal zaskočiť.

Košičania sa k vážnejším šanciam dostávali najmä v presilovkách, no v tej z 30. minúty neskórovali.

Pred brankárom Vošvrdom sa usadili a zvierali brániaceho súpera, no bez momentu prekvapenia.

V 35. minúte sa pred popradského brankára natlačil Skokan, ale jeho pokusu chýbali centimetre.

Gól do prázdnej brány

Brankár Vošvrda v úvode tretej tretiny viackrát podržal svoj tím, a keď sa domácim nedarilo skórovať, hostia zvýšili svoj náskok.

V 48. minúte fauloval obranca Koch útočníka hostí a kapitán "kamzíkov" Svitana skóroval z trestného strieľania - 0:2.

Kontaktný gól domácich prišiel o tri minúty, keď Sukeľ zblízka dokončil akciu Milého - 1:2.

Hra mala naďalej vysoké tempo, gólových príležitostí však bolo pomenej.

V 57. minúte "horelo" pred Košarišťanom, ale Svitana s Takáčom neboli úspešní.

Košičania skúsili v závere aj hru so šiestimi hráčmi, ale Zagrapan gólom do prázdnej bránky poistil víťazstvo hostí.

Povedali po zápase

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "S hokejom, ktorý momentálne predvádzame, máme nulovú šancu uspieť v play off. Nehráme hokej, ktorý sme už hrali. Naopak, my vymýšľame, špekulujeme a potom to takto vyzerá. Je načase sa spoločne prebrať, pretože ak nie, tak budeme štvrtý košický tím po sebe, ktorý neprejde prvé kolo play off."

Peter Mikula, tréner HK Poprad: "Nadviazali sme na hru z predošlého zápasu. Dobre sme korčuľovali a napádali súpera. Domáci mali s nami problémy a keď sme dali dva góly, tak sme sa dostali do psychickej pohody. Aj vďaka tomu sme zápas dotiahli do víťazného konca."

Štatitika

HC Košice - HK Poprad 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 51. Sukeľ (Milý) - 25. Dalhuisen (Larkin, Svitana), 48. Svitana (tr. strieľ.), 59. Zagrapan (Svitana, Chovan).

Rozhodovali: Stano, Goga - Kacej, Jobbágy,

vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše Rapáč 10 min. OT za pästný súboj presilovky a oslabenia: 0:0,

3966 divákov.

zostavy:

HC Košice: Košarišťan - Pavlin, Repe, Růžička, Koch, Čížek, Zeleňák - Haščák, Chovan, Rapáč - Paršin, Skokan, Sukeľ - Faith, Bortňák, Klhůfek - Milý, Eliáš, Belluš

HK Poprad: Vošvrda - Chovan, Ulrych, Larkin, Dalhuisen, Brejčák, Kozák, Dzivjak, Semaňák - Takáč, Zagrapan, Svitana - Lapšanský, Bjalončík, Handlovský - Mercier, Rób. Huna, Rich. Huna - Matúš Paločko, Matej Paločko, Kundrik

Domov»Sportnet na východe»Košickí hokejisti v prvom nadstavbovom kole doma s Popradom prehrali