Sobota, 19. september, 2020 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Košice vyšli strelecky naprázdno, doma podľahli Trenčínu

Nevyužili šancu dostať sa pred Slovan.

Gól v košickej sieti.Gól v košickej sieti. (Zdroj: TASR)

KOŠICE. V zápase 5. kola nadstavbovej časti Tipsport ligy v skupine o 1.-6. miesto privítali v Košiciach trenčiansku Duklu.

Počas celého zápasu sa domáci hokejisti trápili v koncovke a Valent v hosťujúcej bráne im bol neprekonateľnou prekážkou.

Trenčania potvrdili aj v Košiciach dobrú formu, vezú si z východu tri body.

Košičania nevyužili možnosť posunúť sa na druhú priečku tabuľky pred Slovan.

Márny súboj s Valentom

Súvisiaci článok Športový utorok na východe - servis výsledkov a faktov Čítajte

Úvod zápasu bol herne v réžii Košičanov, ktorí sa snažili otvoriť skóre. Viaceré ich ofenzívne manévre vrátane presilovkových v 8. minúte však stroskotali na defenzíve Dukly na čele s brankárom Valentom.

Trenčania sa v prvej tretine sústredili najmä na dôslednú hru vo vlastnom pásme, v závere prvej časti sa však osmelili aj v útoku.

V 19. minúte sa im naskytla prvá presilovka, v ktorej Švec zakryl výhľad brankárovi Košarišťanovi Sojčík otvoril skóre - 0:1.

Aj začiatok druhej tretiny bol o snahe Košičanov o strelecký úspech, ale gólovo opäť udreli hostia. Paukovček vyhral buly pre obrancu Brodeura, ktorého pokus skončil v košickej bránke - 0:2.

Domáci znervózneli, najmä v ofenzíve stratili sebaistotu a čoraz ťažšie sa dostávali pred Valenta.

Trenčania organizovanou hrou držali dvojgólový náskok a ten mohli v 30. minúte aj navýšiť, no Košarišťana zachránila praví žŕdka.

Konštrukcia bránky zvonila aj na opačnej strane, v 37. minúte nebol prvý košický gól dopriaty Paršinovi.

Poistka do prázdnej brány

Trenčania nepoľavili z pozornej hry ani v tretej tretine. Brankár Valent často zneškodnil prvú strelu a spoluhráči nepúšťali domácich k dorážkam.

K súvislejšiemu tlaku sa Košičania dostali v 53. minúte, ale ich presilovkový tlak neviedol ku gólu, na opačnej strane sa krátko na to neskončila gólom ani početná výhoda hostí.

Domáci skúsili v 58. minúte hru bez brankára, v ktorej však spravili chybu v rozohrávke a Paukovček upravil na 0:3.

Aj potom sa ešte domáci snažili prekonať Valenta, ale ten si postrážil čisté konto.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Bol to jeden z tých dní, keď je lepšie ostať v posteli a na nič nesiahať. Totiž, na čo sme my siahli, to bolo zlé, či už išlo o hru päť na päť, alebo presilovky. Keby sme teraz hrali ešte jeden zápas, tak by sme asi znovu nedali gól. Na tento zápas treba čo najskôr zabudnúť. Verím a predpokladám, že v piatok budeme vyzerať inak."

Peter Frühauf, asistent trénera HK Dukla Trenčín: "V úvode mal hernú prevahu domáci tím, ktorý mal veľa šancí. Nás nakopla využitá presilovka na konci 1. tretiny, ktorá nás dvihla až nad očakávania. Na tej vlne sme potom išli dosť dlho. Súper stále hrozil, nás podržal brankár Valent, ale aj útočníci, ktorí sa dobre vracali. Zomkli sme sa a bolo vidieť, že hráči idú za víťazstvom. Sme radi, že sa to podarilo."