Súboj Košice - Považská Bystrica sa skončil lepšie pre Považanov. (Autor: hokejbal.sk)
Sportnet|10. júl 2020 o 00:00

Výzvu prijali a prihlásili sa do nového ročníka extraligy.

KOŠICE. Hokejbalisti Považskej Bystrice museli počas predchádzajúceho víkendu rýchlo zháňať ubytovanie v Košiciach.

Po dvoch domácich víťazstvách nad nováčikom extraligy HBC Košice (8:3 a 3:2 pp) adept na titul totiž vôbec nepočítal s tým, že bude musieť v Košiciach, na definitívne potvrdenie víťazstva v sérii, odohrať až dva zápasy.

Košičania už v poslednom kole základnej časti domácim víťazstvom 1:0 Považanom naznačili, že nebudú ľahkým orieškom v play-off. Potvrdili to aj v druhom zápase série, keď v Považskej Bystrici prehrali až po predĺžení.

A naplno, aj pred necelým týždňom, v treťom zápase série, do ktorého košickí hokejbalisti nastupovali s jednoznačným zámerom – zvíťaziť, predĺžiť si sezónu a znepríjemniť favoritovi cestu za postupom.

Žolík Halás

Pred tretím zápasom série a prvým domácim košické rady posilnilo známe hokejové meno, Igor Halás.

Hokejista francúzskeho Caen sa napokon ukázal ako pravý žolík a dvoma gólmi rozhodujúcou mierou prispel k víťazstvu 4:2, ktoré aspoň na necelý deň zdramatizovalo štvrťfinálovú sériu.

„Hokejbal som hral od malička. Po každej sezóne. Tento rok som však nemal obuté botasky od marca a trochu som sa teda hľadal. Obzvlášť proti takému náročnému súperovi. S pribúdajúcimi minútami som sa však do toho dostal, chytil som zápasový adrenalín a napokon to bolo super,“ neskrýval po zápase spokojnosť Halás.