Young Angels môžu mať dva extraligové tímy, juniorky vyhrali I. ligu

Košické juniorky zdolali vo finále I. ligy žien Starú Turú a získali právo štartu v extralige. (Autor: Patrik Fotta)
Patrik Fotta|13. júl 2020 o 13:35

Jendrichovský: Alternatív je viacero.

Finále I. ligy žien: Young Angels Košice U19 - MBK Stará Turá: fotogaléria

13.7.2020

KOŠICE. Basketbalistky Young Angels Košice U19 vyhrali I. ligu žien a vybojovali si miestenku v extralige.

Košické juniorky síce prehrali v domácom finálovom stretnutí so Starou Turou 52:56, no vďaka víťazstvu na palubovke súpera 69:57 získali majstrovský pohár a zlaté medaily.

V nasledujúcej sezóne by tak mohli v najvyššej súťaži žien pôsobiť dva tímy Young Angels, pričom jeden z nich bude zložený výlučne z juniorských hráčok.

Mysleli si, že doma to pôjde ľahšie

V odvetnom finálovom zápase bolo na mladých košických basketbalistkách badať nervozitu.

Na druhej strane si boli vedomé svojho 12-bodového náskoku, ktorý si priviezli z prvého súboja zo Starej Turej.

Domov»Sportnet na východe»Young Angels môžu mať dva extraligové tímy, juniorky vyhrali I. ligu