Košice vydreli tri body na Liptove. Kira: Pridá nám to na sebavedomí

Košičanom sa vstup do novej sezóny vydaril. V Mikuláši sa tešili zo zisku troch bodov. (Autor: FC Košice)
Róbert Andrejov|2. aug 2020 o 08:59

Odohrali prvý súťažný zápas v tomto roku.

KOŠICE. Spomedzi druholigových mužstiev čakali najdlhšie na súťažný zápas jednoznačne futbalisti FC Košice. Od vlaňajšieho novembra až do augusta tohto roku.

Návrat do súťažného kolotoča žlto-modrým vyšiel na výbornú, pretože v sobotňajšom úvodnom stretnutí novej sezóny zabodovali naplno na trávniku Liptovského Mikuláša, kde triumfovali 1:0.

O ich najtesnejšom víťazstve rozhodol už v 11. minúte Kamil Karaš, ktorý po prihrávke kapitána Františka Vancáka z prízemnou strelou z 10 metrov prekonal Matúša Mikušiaka v bráne domácich.

Teší sa z vydareného debutu

Zverenci lodivoda Mareka Fabuľu zužitkovali dobrý vstup do zápasu, keďže počas celého prvého polčasu boli aktívnejším tímom. Po zmene strán domáci pridali, snažili sa zmazať jednogólové manko, no východniari už vedenie z rúk nepustili.

„Duel môžem hodnotiť pozitívne, pretože sme získali všetky body. Je to však vydreté víťazstvo, ktoré sa nerodilo ľahko. Nehrali sme to, čo sme chceli, ale dôležitý je výsledok,“ rozhovoril sa gólman FC Košice Matúš Kira.

„Škoda, že sme nevyužili ďalšie sľubné šance na skórovanie, nemuseli sme sa strachovať o výhru do posledných minút. Mohli sme získať viac pokoja na svoje kopačky. Aj takéto víťazstvá sa však rátajú a môžu nám pridať na sebavedomí,“ pokračoval rodák z Kolonice, ktorý si lepšiu premiéru v košickom drese nemohol priať.

Domov»Sportnet na východe»Košice vydreli tri body na Liptove. Kira: Pridá nám to na sebavedomí