Futbalisti Slávie TU sa pri premiére proti Krompachom museli uspokojiť s bodom

Domáci útočník Mojmír Trebuňák (č. 14) bojuje o loptu s Ladislavom Šemrákom.
Domáci útočník Mojmír Trebuňák (č. 14) bojuje o loptu s Ladislavom Šemrákom. (Autor: Jaroslav Glovičko)
Rudolf Rondzik|2. aug 2020 o 15:55

Súperov to potešilo, neodišli naprázdno.

KOŠICE. Nováčik tretej futbalovej ligy Slávia TU Košice v prvom kole na domácej pôde remizoval s Krompachmi 1:1.

Góly padli už do prestávky

Nedeľňajšie dopoludnie je pre košických priaznivcov futbalu vcelku pozitívna novinka a zostáva veriť, že si na tento termín zvyknú.

Na treťoligovú premiéru s Krompachmi sa akademici pripravovali zodpovedne.

V samotnom dueli však domáci začali trochu zakríknuto, a tak sa Krompašania dostávali k lopte pomerne jednoducho.

Svoju aktivitu okorenili vedúcim gólom Jochmana v 10. minúte.

Úspešný strelec sa pred pokutovým územím perfektne uvoľnil a vydarenou strelou pod šibenicu prekvapil aj Pangráca v bráne TU.

K vyrovnaniu mal blízo o päť minút neskôr Kim, ale k centrovanej lopte pozdĺž celej brány nedosiahol.

K ďalším príležitostiam sa dostali v 25. minúte Trebuňák a vzápätí Gduľa, ale ešte to nebolo ono.

Zato Pavol Gere o dve minúty neskôr parádne vyrovnal z takmer 30 metrov.

Ten istý hráč sa o podobný kúsok pokúsil aj pred odchodom do šatní, ale tento pokus preletel tesne ponad brvno.

Obraz hry sa ani po prestávke príliš nemenil.