Akademici usporiadali dva šampionáty. Titul získali v mix štafetách

Majstri SR v šprintovej mix štafete, zľava Sláma, Lamiová a Mušinský.
Majstri SR v šprintovej mix štafete, zľava Sláma, Lamiová a Mušinský. (Autor: Michal Krajčík)
Sportnet|8. sep 2020 o 15:46

Riaditeľ Pollák: Organizácia pretekov v meste je vždy náročná.

KOŠICE. Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita (KOB ATU) Košice usporiadal počas uplynulého víkendu na košickom sídlisku Furča i v priľahlom lese tri preteky v orientačnom behu.

Bronz pre Košičanku Lamiovú

V sobotu dopoludnia sa konali majstrovstvá Slovenska v orientačnom šprinte v svahovitej sídliskovej zástavbe s parkovými plochami za účasti 243 pretekárov.

V hlavnej kategórii mužov M21-E si majstrovský titul na 3,4 km trati s 25 KS v konkurencii 33 pretekárov vybojoval Pavol Bukovác (ŠK Farmaceut Bratislava) za 14:39 min pred M. Féderom (AŠK Pezinok) a A. Jonášom (Kobra Bratislava).

Z jedenástich štartujúcich východniarov bol najlepší Dušan Sláma (KOB ATU Košice) na 5. mieste. Slovenskí reprezentanti z KOB ATU Košice Krajčík a Mušinský kvôli znalosti terénu neštartovali.

V ženskej elite na 2,77 km trati s 21 KS zvíťazila Tamara Miklušová (Rapid Bratislava) za 14:03 min pred Elou Sedilekovou (ŠK Hadveo B. Bystrica). Bronzovú medailu si vybojovala Katarína Lamiová (KOB ATU Košice), keď za víťazkou zaostala o 1:21 min.

Z východniarov si v ďalších kategóriách majstrovské tituly vybojovali: W-18E: Ľuboslava Weissová, M-20E: Lukáš Simočko, W40-E: Jana Slámová (všetci KOB ATU Košice), W45-E: Alena Barillová (Čingov Spišská Nová Ves).

Najrýchlejší východniar bol Oľhava

V sobotu poobede sa uskutočnili vo furčianskom lesoparku preteky Slovenského rebríčka jednotlivcov INOV 8 Cup na stredných tratiach v teréne s výskytom rôznych detailov - rýh, jám a kôpok.

V ženskej elite W21-E na 4,6 km trati s 19 KS zvíťazila Tamara Miklušová (TJ Rapid Bratislava) za 32:23 min pred Janou Macinskou a tretia skončila Kristína Krajčíková (obe KOB ATU Košice).

V mužskej elite M21-E na 5,5 km s 21 KS zvíťazil Pavol Bukovác za 33:30 min. Z východniarov bol najrýchlejší ôsmy Rastislav Oľhava (KOB ATU Košice).

Účastníci vyslovili spokojnosť

V nedeľu sa uskutočnil slovenský šampionát v šprintových mix štafetách opäť v intraviláne sídliska Furča.

V hlavnej kategórii MWM 19-E v konkurencii 19 štafiet si majstrovský titul vybojovalo trio KOB ATU Košice v zložení: Dušan Sláma, Katarína Lamiová a Tomáš Mušinský. Pred štafetou Sokol Pezinok, ktorá zaostala 29 sekúnd a tretia skončila štafeta Rapid Bratislava.

V kategórii MWM 135-E si titul vybojovala štafeta KOB Kysak v zostave: Valér Franko, Jana Franková a Milan Dudra. Medaily si vybojovali ešte tieto východoslovenské štafety: MWM -165-E: 2. KOB ATU Košice, MWM -18E: 2. KOB ATU Košice, MWM -14E: 3. KOB Kysak.

Riaditeľ pretekov Jozef Pollák po ich skončení povedal: „Sme radi, že sa nám v tejto, aj športu neprajúcej dobe, podarilo po jarnej vynútenej prestávke zorganizovať prvé dva národné šampionáty. Organizácia pretekov v orientačnom behu v meste je vždy náročná, pretože do hry môže vstúpiť viac nečakaných faktorov. Myslím, že organizáciu sme zvládli dobre aj k spokojnosti účastníkov. Sústredíme sa odteraz už na športovú prípravu na ďalšie jesenné preteky domácej sezóny."

Domov»Sportnet na východe»Akademici usporiadali dva šampionáty. Titul získali v mix štafetách