Bolo to ako stret Salaha s Ramosom. Košice prišli o ďalšieho hráča

Víťazný košický gól strelil už v 9. minúte z penalty Pavúk (vpravo).
Víťazný košický gól strelil už v 9. minúte z penalty Pavúk (vpravo). (Autor: Judita Čermáková)
Daniel Dedina, Judita Čermáková|12. sep 2020 o 21:46

Komárnu nasúkali päť gólov.

FC Košice - KFC Komárno: fotogaléria

13.9.2020

KOŠICE. „Najprv pokrik v šatni, potom médiá,“ rázne, i keď s úsmevom velil kapitán FC Košice František Pavúk a čakal pri nás, keďže jeho spoluhráč Boris Gáll sa podujal na obrátené garde.

Po návrate zo šatní už s rozhovormi nebol najmenší problém.

Hoci to tak po prvom polčase nevyzeralo, košickí futbalisti napokon v 7. kole II. ligy prevalcovali Komárno vysoko 5:0.

A to mohli pridať aj ďalšie góly, od stavu 3:0 sa zápas menil na ich koncert.

Nespokojné výkriky divákov po prvom dejstve vystriedal búrlivý záverečný aplauz.

Keď si stavia loptu, už vie, kam to kopne

„Super, že sme sa presadili. Nakoniec to mohlo skončiť ešte lepšie, ale vďakabohu za tých päť gólov. Som spokojný,“ bilancoval Pavúk, podľa ktorého sa mužstvo nenechalo znechutiť ani nie najlepším terénom.

Kým niektorých hráčov kapitánska páska zväzuje, zdá sa, že jemu prospieva.

Je herným i mentálnym lídrom mužstva, jeho burcovanie i za rozhodnutého stavu počuť až na tribúnu.

Na defenzívneho futbalistu pridáva aj vítanú nadstavbu, strieľa dôležité góly.

Proti Komárnu strelil úvodné dva, keď s absolútnou istotou premenil pokutové kopy.

„Penalty trénujem. Keď si staviam loptu, väčšinou už viem, kde to chcem kopnúť a počas rozbehu to nemením,“ prezradil František Pavúk.

Domov»Sportnet na východe»Bolo to ako stret Salaha s Ramosom. Košice prišli o ďalšieho hráča