Lamiovej uniklo celkové prvenstvo o trinásť sekúnd

K. Lamiová finišuje po pieskovej dune do cieľa pretekov.
K. Lamiová finišuje po pieskovej dune do cieľa pretekov. (Autor: Martin Jonáš)
Sportnet|30. sep 2020 o 14:42

Na medzinárodných orientačných pretekoch skončila druhá.

KOŠICE. Počas uplynulého víkendu Klub orientačného behu Kobra Bratislava usporiadal pri meste Šaštín-Stráže s centrom pri rekreačnej oblasti Gazárka dvojdňové medzinárodné preteky v orientačnom behu so skratkou CESOM (Central European Spring Orienteering Meeting) 2020.

Výsledky na strednej i dlhej trati boli započítavané do Slovenského rebríčka jednotlivcov súťaže INOV-8 Cup.

V konkurencii 334 pretekárov väčšinou zo Slovenska, ale aj z Fínska, Talianska, Rakúska, Česka a Nemecka štartovali pretekári len dvoch klubov z východoslovenského regiónu a to: KOB Čingov Spišská Nová Ves a KOB Akademik Technická univerzita Košice.

Zápolilo sa v rovinatom teréne s pieskovými dunami v dobre priebežnom borovicovom lese s hustou cestnou sieťou, ale miestami aj s bažinami i hustým podrastom černičia.

Mušinský na bronzovej priečke

V elitnej kategórii mužov M21-E na 7,5 km strednej trati a na 15,4 km dlhej trati v súčte časov z oboch etáp celkové prvenstvo zo 16 štartujúcich dosiahol Medard Féder (Sokol Pezinok) za 108:18 min. pred Pavlom Bukovácom (TJ Farmaceut Bratislava), ktorý zaostal jednu minútu a celkové tretie miesto obsadil Tomáš Mušinský (KOB ATU Košice), keď za víťazom zaostal o 2:37 min.

V nižšej výkonnostnej kategórii M21-B prvý skončil Silvester Dulák (KOB Čingov Spišská Nová Ves).

Lamiovej stíhačka nevyšla

V ženskej kategórii W21-E bol ešte vyrovnanejší súboj o celkové prvenstvo.

V prvej etape na 5,8 km trati zvíťazila Tamara Miklušová (TJ Rapid Bratislava) za 32:52 min.

Druhá finišovala Katarína Lamiová (KOB ATU Košice) so stratou 1:17 min.

Na 10,8 km dlhej trati 2. etapy Lamiová zvíťazila za 68:36 min., ale napokon v súčte časov z oboch etáp skončila druhá, keď síce znížila hendikep z 1. etapy, ale zaostala 13 sekúnd za víťaznou Bratislavčankou.

Celkove tretia skončila Rakúšanka Anna Simkovics.

Prvenstvá pre KOB ATU Košice

V ďalších vekových kategóriách celkové prvenstvá CESOM 2020 zo zástupcov Košického kraja dosiahli traja pretekári a to: dorastenka Ľuboslava Weissová v kategórii do 18 rokov i veteráni Jana Slámová v kategórii W40-A a Jozef Pollák (všetci KOB ATU Košice) u mužov od 50 rokov.

V uvedenej súťaži v ďalších „A“ kategóriách celkove do tretieho miesta ešte skončili títo členovia KOB ATU Košice: W-16A: 3. S. Mihaličová, M-18A: 2. M. Roháč, W-18A: 2. P. Filipová, M-20A: 2. L. Simočko, W-20A: 2. Mich. Velgosová, 3. V. Roháčová, W35-A: 3. V. Marko, M45-A: 2. Z. Roháč, W50-A: 2. E. Mušinská, M60-A: 3. J. Kuchta.