KOŠICE. Miera pozitivity v Košiciach počas druhého kola skríningového testovania na ochorenie Covid-19 dosiahla v nedeľu 0,77 percenta.
Odberové tímy vykonali 32 358 testov a odhalili 252 pozitívnych prípadov, informoval hovorca mesta Vladimír Fabian.
V druhom kole vyše 83-tisíc testov

Ako uviedol, dokopy v rámci druhého kola skríningu od stredy vykonali v Košiciach 83 435 testov.
Tie odhalili 754 pozitívnych, čo predstavuje 0,9-percentnú pozitivitu.
„Mobilná odberová jednotka vykonala v útulkoch, nocľahárňach a v krízových centrách počas víkendu dokopy 567 testov, pričom pozitivita sa nepotvrdila ani u jedného z klientov. Vďaka včasnej izolácii niekoľkých prípadov počas minulých testovaní situácia v týchto komunitách je pod kontrolou a mesto neustále dohliada na prísne dodržiavanie všetkých opatrení," uviedla viceprimátorka Lucia Gurbáľová (KDH).
Testovanie nie je zrejme na konci

Podľa primátora Jaroslava Polačeka (nez.) skríning bude pokračovať v pondelok a v utorok na vybraných piatich odberových miestach.
„Pre Košičanov je to štvrté kolo testovania, zdá sa, že sa to trocha zlepšuje, ale stále to nie je to, čo očakávame. V prípade, že sa spustí Covid automat, vyzerá to, že Košice sa len tak ľahko testovania nezbavia," povedal Polaček s tým, že sú pripravení aj na prípadné ďalšie testovanie.
V metropole východu sa záujemcovia môžu otestovať v pondelok od 9.00 do 17.00 hod. na týchto odberných miestach: Magistrát mesta Košice na Triede SNP 48/A, Kulturpark, Kukučínova 2, Amfiteáter, Festivalové námestie 2, Spoločensko-relaxačné centrum, ul. Milosrdenstva 4 a Výmenník Važecká, Galaktická ul. 1/A.
Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

- 25 otázok a odpovedí o novom koronavíruse
- Ako postupovať, ak ste sa mohli nakaziť
- Prečo sa môžete chrániť hygienou rúk?
- Funguje ochrana pomocou rúšok a respirátorov?
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári