KOŠICE. Na zlé počasie počas posledných týždňov sa košické kúpaliská rozhodne sťažovať nemôžu.
Hoci ich prevádzkovatelia ešte pár týždňov pred začatím sezóny vôbec nevedeli, či im covid automat otvorenie povolí, ani aké budú podmienky fungovania, nakoniec sa to vyplatilo.
Košičania si tak môžu užívať príjemné ochladenie v bazéne na Rumanovej, Červenej hviezde i na Rybe.
Boli sme sa pozrieť, ako to tam v týchto dňoch vyzerá.
Na začiatku sa stálo v rade
Ako prvé bolo v meste bolo otvorené kúpalisko na Rumanovej, ktoré prvých návštevníkov privítalo 18. júna. V tom čase bol okres Košice podľa covid automatu ešte v žltej farbe, čo znamenalo, že kapacita návštevníkov musela byť skresaná na polovicu.

Keďže počas vysokých denných teplôt bol záujem o schladenie sa v bazéne veľký, niektorí záujemcovia si na vstup museli počkať pred bránou.
„Bol tam asi 50 - 60-metrový rad a nemohli sme ich pustiť, lebo sme boli nastavení len na 600 ľudí. Bolo nám to nepríjemné, ale musíme to dodržiavať kvôli regionálnemu úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ),” opísal začiatok sezóny vedúci oddelenia podnikateľských aktivít mestského podniku Tepelné hospodárstvo (TEHO) Róbert Vinclér.
O týždeň neskôr začalo letnú sezónu aj kúpalisko Červená hviezda. Počty počas otváracieho víkendu i nasledujúceho týždňa ešte ovplyvnilo 50-percentné kapacitné obmedzenie.
Od 5. júla sú však Košice na covidovej mape zelené, čo pre kúpaliská znamená prevádzku takmer bez obmedzení.
Obavy a opatrenia

I napriek priaznivej pandemickej situácii sa však niektorí ľudia na kúpalisko obávajú prísť. Iní si zasa nie sú istí v platných opatreniach a obmedzeniach.
„Zaznamenali sme začiatkom sezóny telefonáty, kde sa kúpania chtiví pýtali, čo potrebujú, či im treba testy, rúška alebo respirátory. Ale teraz sme sa dostali do fázy, kde nie je potrebné nosiť žiadne ochranné pomôcky,” priblížil Vinclér.
Na kúpalisku navyše prebieha v zvýšenej miere i dezinfekcia, obzvlášť na toaletách a v spoločných priestoroch.
„Poňali sme to už ako samozrejmosť, lebo, bohužiaľ, asi sa s tým už budeme musieť naučiť žiť. Čo sa týka hygieny a opatrení, kúpaliská sú zabezpečené do maximálnej možnej miery.”
Ceny šli hore
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári