Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 23. október, 2021 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Polícia vytlačila protestujúcich z ciest v centre Bratislavy (minúta po minúte)

Protesty v Košiciach prebehli bez väčších komplikácií.

Protesty v Košiciach a v Bratislave sledujeme minútu po minúte

Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

20:03 Zdravotní záchranári ošetrili počas protestov v Bratislave tri osoby. Išlo o jednu ženu a dvoch mužov.

Skryť Vypnúť reklamu

"Žena utrpela úraz hlavy. Bola prevezená do nemocnice. Jeden z mužov mal taktiež poranenú hlavu. Bol ošetrený na policajnej stanici. Prevoz do nemocnice odmietol," spresnila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Druhý muž mal podľa jej slov poranený krk. Záchranári ho odviezli do nemocnice.

19:25 Polícia obnovila premávku medzi Hodžovým námestím a Hlavnou stanicou v oboch smeroch. Pri večernom zásahu zadržala polícia tri osoby.

19:20 Polícii sa podarilo na Hodžovom námesti vytlačiť dav z cesty. Štefánikova ulica je však stále neprejazdná.

19:01 Policajní ťažkoodenci začali krátko pred 19.00 h postupne vytláčať protestujúci dav ľudí, ktorý už takmer tri hodiny blokuje cesty v okolí Hodžovho námestia v Bratislave. Na mieste je aj policajné vodné delo.

Skryť Vypnúť reklamu

Polícia pred zásahom niekoľkokrát ľudí vyzvala, aby cestu prestali blokovať a upustili od protiprávneho konania. Protestujúci odmietajú z cesty odísť.

18:47 Polícia sprejazdnila križovatku ulíc Šancova a Námestie Franza Liszta. Obnovené sú už aj premávky liniek mestskej hromadnej dopravy v tomto okolí.

18:28 Na protestoch v Bratislave zadržala polícia doteraz štyroch ľudí z davu protestujúcich. Dôvodom bolo ich protiprávne konanie. Na sociálnej sieti o tom informuje bratislavská polícia.

Protestujúci aktuálne blokujú aj križovatku ulíc Šancova a Námestie Franza Liszta.

Polícia deklaruje, že v hlavnom meste naďalej dohliada na bezpečnosť a verejný poriadok v súvislosti s verejnými zhromaždeniami a situáciu monitoruje. "Na komunikácii s občanmi sa aktívne podieľajú aj policajti antikonfliktného tímu," poznamenala polícia.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre blokáciu ciest v okolí Hodžovho námestia demonštrantmi podľa polície aj naďalej zostava neprejazdné Suché mýto a okolie Hodžovho námestia. "Vodičov vyzývame, aby sa týmto úsekom vyhli," poznamenala polícia.

17:55 Premávka liniek mestskej hromadnej dopravy v Bratislave v oblasti Hodžovho námestia je prerušená. Linky premávajú odklonom. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava na svojom webe.

Odklon dotknutých liniek je zabezpečovaný operatívne v závislosti od aktuálnej priepustnosti jednotlivých komunikácii. Linka 31 obojsmerne ide od zastávky Chatam Sófer cez Rázusovo nábrežie – Vajanského nábrežie – Dostojevského rad – Karadžičovu – Legionársku – Šancovú – Trnavské mýto.

Linka 39 obojsmerne od zastávky Chatam Sófer cez Rázusovo nábrežie – Vajanského nábrežie – Dostojevského rad – Karadžičovu – Krížnu – Trnavskú cestu, linka 80 od Petržalky má skrátenú trasu po Most SNP.

Linka 93 obojsmerne premáva od zastávky Aupark cez Rázusovo nábrežie – Vajanského nábrežie – Dostojevského rad – Karadžičovu – Legionársku – Šancovú až na Hlavnú stanicu. Autobusy linky 83 premávajú obojsmerne od zastávky Aupark cez Rázusovo nábrežie – Vajanského nábrežie – Dostojevského rad – Karadžičovu – Legionársku – Šancovú a od zástavky Sokolská na svoju trasu.

Linka 212 ide obojsmerne cez Mlynské nivy - Karadžičovu – Legionársku – Šancovú – Pražskú, linka 207 obojsmerne cez zastávky Záhradnícka - Karadžičova – Legionárska – Šancová – Pražská – Prokopa Veľkého a od zastávky Depo Hroboňova na svoju trasu. Linka 203 z Koliby má skrátenú trasu po Kollárovo námestie.

17:39 Polícia musela použiť slzotvorný plyn voči časti demonštrantov, ktorí blokujú cesty na Hodžovom námestí v Bratislave. Niektorí demonštranti sa totiž správajú k policajtom agresívne a nadávajú im.

Došlo aj k potýčkam medzi demonštrujúcimi a políciou. Pri jednej z nich musela polícia v sebaobrane zakročiť a použiť pelendreky či slzotvorný plyn.

Niekoľko stoviek demonštrantov však naďalej už vyše hodiny blokuje cesty v okolí Hodžovho námestia.

17.22 - Antikonfliktnému policajnému tímu sa podarilo dohodnúť s demonštrantmi, aby neblokovali Staromestskú ulicu v Bratislave a presunuli sa späť smerom na Hodžovo námestie.

Demonštrantov postupne vytláčajú zo Staromestskej ulice ťažkoodenci. Zasahovať zatiaľ nemuseli. Eskalácii napätia sa snaží zabrániť antikonfliktný tím a členovia zásahovej jednotky bratislavskej mestskej polície.

Cesty v okolí Hodžovho námestia sú však naďalej blokované množstvom protestujúcich. Na mieste sú už policajní ťažkoodenci. Voči demonštrantom zatiaľ nezasiahli. Bránia im však v rozšírení blokácie aj na ďalšie komunikácie v centre mesta.

17.11 - Demonštranti, ktorí zablokovali cesty v okolí Hodžovho námestia v Bratislave, sa presunuli ďalej po centre mesta smerom k Mostu SNP a začali blokovať aj ďalšie komunikácie, vrátane podchodu pod Hodžovým námestím a Staromestskej ulice.

Na nej pri mestských hradbách, neďaleko Dómu sv. Martina, zastavil demonštrantov zásahový tím bratislavskej mestskej polície. K nej sa neskôr pridala aj štátna so svojimi policajnými ťažkoodencami. Protestujúci dav sa snažia dostať mimo cesty a zabrániť im pokračovať v blokácii ďalších ciest.

V centre Bratislavy, na Moste SNP, Staromestskej ulici a v okolí Hodžovho námestia je obmedzená doprava. Cesty sú pre blokáciu neprejazdné. Taktiež tam nepremávajú linky mestskej hromadnej dopravy. V centre sa tvoria kolóny.

17.05 – Demonštrácia hnutia Republika v Košiciach sa skončila.

17.00 – Na košickom proteste Smeru môže byť prítomných odhadom okolo 2 500 ľudí, niektorí prišli aj z regiónov organizovanou dopravou. Po rečníkoch, ktorí kritizovali najmä výhody pre zaočkovaných, sa dostáva na rad kultúrny program, napríklad folklórny súbor.

16.50 - Podľa poslanca Smeru Ľuboša Blahu sloboda prišla pred časom z východu spolu s Červenou armádou a situácia sa môže teraz zopakovať tak, že sloboda môže prísť z Košíc.

16.31 - Istý muž sa odvážil prísť medzi účastníkov demonštrácie Republiky s americkou vlajkou. Niekoľko protestujúcich naňho zaútočilo a z davu ho musela vyviesť polícia. Incident sa zaobišiel bez zranení. "Išiel som ti dať ten svoj názor, že nemám rád kotlebovcov, a myslel som, že rešpektujete aj iných ľudí. To som mal prísť s ruskou vlajkou alebo s akou?" reagoval napadnutý. Niektorí ho častovali vulgarizmami a nazývali samovrahom.

16.23 - Fico obvinil prezidentku Zuzanu Čaputovú zo zmarenia referenda. Podľa neho sa nemala obrátiť na Ústavný súd. Pustil sa aj do protipandemických opatrení a vyhlásil, že zaočkovaní majú všetko a ostatní nič.

16.20 - Skupina demonštrantov zablokovala cestu na Hodžovom námestí v Bratislave. Prítomným policajtom sa im v tom zatiaľ nepodarilo zabrániť. Na komunikáciu mieria pritom ďalšie desiatky ľudí. Doprava v okolí je obmedzená.​

16.19 - Miroslav Suja, poslanec strany Kotleba-ĽSNS, protestujúcim na Dolnej bráne povedal, že politici sa ich musia báť. "Odvtedy, ako som oblial Matoviča vodou, neustále po mne ide polícia," vraví. Ľudia kričia: Gestapo! "Táto vláda si so Slovenskom robí, čo chce," pokračoval Suja. Účastníci mítingu mu skandujú.

16.18 - Robert Fico sa prihovoril zhromaždeniu po exprezidentovi Gašparovičovi a po straníckom kolegovi, poslancovi Jurajovi Blanárovi. Predstavil sa ako posledný aktívny politik, ktorý bol pri schvaľovaní Ústavy SR. “Nikdy nám nenapadlo, že raz budú vládnuť blázni,” povedal.

16.08 - Doktor Andrej Janco vystúpil na pódiu na stretnutí exkotlebovcov. Povedal, že oslovuje tých, ktorí mali byť slovenskou vládou, ale nie sú ňou. Súčasnú vládu nazval bandou dezolátov. Tvrdí, že bola znásilnená medicína, právo, ale aj celý národ. Práve v zrušení referenda vidí dôvod týchto protestov. Počas jeho príhovoru prešlo po Rooseveltovej ulici asi dvadsať áut so slovenskými vlajkami a všetky trúbili. To dav rozvášnilo.

16.07 - Okrem predstaviteľov Smeru prišiel na ich protest aj bývalý prezident SR Ivan Gašparovič.

16.06 - Občiansky protest, ktorý sa konal neďaleko miesta zhromaždenia Smeru, sa už oficiálne skončil. Gálik vyzýva jeho účastníkov, aby ostali pokope.

16.03 - Na zhromaždení Smeru pri Immaculate hrá hudba, ľudia stále prichádzajú. Pod pódiom čaká dav. Ku konfliktom tu zatiaľ nedochádza, medzi zástavami SR vejú aj vlajky s logom KSS. Oficiálny program mítingu Smeru sa práve začína.

16.02 - Aktivisti chcú svoj protest predčasne skončiť. Dôvodom má byť veľká skupina, ktorá má prechádzať okolo na susedný protest Smeru. "Máme svoje informácie, majú byť medzi nimi agresívni ľudia a nechceme, aby došlo k stretom, aj kvôli tomu, že máme rúška," vyzýva Gálik.

15.37 - Priaznivci Smeru prechádzajúci okolo, väčšinou starší ľudia bez rúšok, verbálne útočia na účastníkov občianskeho stretnutia a používajú vulgarizmy. Prebiehajú ostré výmeny názorov, dokonca prichádza už aj k fyzickým stretom a účastníci zhromaždenia aktivistov požiadali políciu, aby prišla zasiahnuť.

15.31 - Mikulec do basy, kričia protestujúci na Dolnej bráne na mítingu Republiky. Skandujú heslá, ktoré zazneli z pódia, ale sú pokojní a roztržky sa zatiaľ nevyskytli. Nepáči sa im takmer nič, čo robí vláda. Policajti stále dozerajú na priebeh a sú takmer v každej uličke. Slovo hanba či fuj znejú neustále davom. Prístup k pódiu strážia veľkí chlapi.

15.29 - Na zhromaždení aktivistov Ján Gálik z košickej iniciatívy Za slušné Slovensko v príhovore varoval pred účasťou na vedľajšom proteste, ktorý zvolala strana Smer. Hovorí, že neobhajujú vládu ani nechránia Matoviča, no dá sa vládnuť aj bez kriminálnikov. Protestujúci tu majú rúška a okoloidúci na nich aj preto sporadicky vykrikujú. "Rešpektujeme usmernenia hygienikov, sme zodpovední k sebe, ale aj k ostatným, napríklad i k účastníkom smeráckeho protestu," vysvetlil Gálik.

15.17 - Podľa tvrdenia rečníkov z pódia na Dolnej bráne, kde sa stretli exkotlebovci, údajne polícia pred Košicami zastavuje autá a nechce púšťať ľudí do mesta.

15.09 - Pred reštauráciou Veverička sa na proteste občianskych aktivistov zišli desiatky ľudí, medzi nimi i Alojz Hlina, Peter Kalmus aj bývalí aktéri Novembra ´89. Z košických politikov vidieť len mestského poslanca Ladislava Rovinského (nezávislý). Okolo nich prechádzajú ľudia mieriaci na smerácky míting a adresujú im výroky ako špiny či zapredanci.

14.50 - Desať minút pred začiatkom protestného zhromaždenia hnutia Republika sa pred Dolnou bránou nachádza asi 200 ľudí. Policajti v skupinkách dozerajú na poriadok a v okolí vyhrávajú piesne. Ľudia držia vlajky Slovenska, SNS a dokonca aj Kotlebovej strany ĽSNS, ktorú organizátori tohto protestu opustili. Situácia je zatiaľ pokojná. Na zhromaždenie prišli všetky generácie od mladých po seniorov.

14.26 - Členovia Smeru a účastníci ich mítingu sa už postupne schádzajú v hoteli Golden Royal na rohu Štefánikovej a Vodnej ulice, kde v minulosti mali aj stranícke volebné štáby.

14.05 - Predseda Smeru Robert Fico, ktorý sa zatiaľ nachádza na košickej Alpinke, sa pre TA3 vyjadril, že lokalitu ich mítingu pred Ústavným súdom uviedli len kvôli orientácii účastníkov, ale skutočné miesto ich zhromaždenia bude o niekoľko sto metrov ďalej pri Immaculate. Povedal tiež, že ich protest bude demokratický, zákonný a slušný a „záleží len od provokatérov, ako ďaleko chcú zájsť.“

KOŠICE. Stredajší Deň Ústavy Slovenskej republiky si na svoje zhromaždenie v centre Košíc vybrali až tri rôzne skupiny.

Dva politické protesty organizujú strana Smer-SD (o 16.00 pred Ústavným súdom) a bývalí kotlebovci ako hnutie Republika (o 15.00 na Dolnej bráne).

Tretie zhromaždenie zvolali občianski aktivisti z platformy Otvorené Košice (o 15.00 v priestore pred reštauráciou Veverička, medzi františkánskym kostolom a obchodným domom Urban).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ficovcom pôvodne adresoval košický magistrát upozornenie, že podľa zákona o Ústavnom súde „sa zakazujú zhromaždenia v okruhu 100 metrov od budov Ústavného súdu a od miest, kde Ústavný súd pojednáva“.

Súvisiaci článok Tri protesty za deň. Ficov pred Ústavným súdom je nezákonný, zhodujú sa mesto i aktivisti Čítajte 

Po nedávnych búrlivých protestoch v Bratislave, kde účastníci aj blokovali dopravu a polícia čelila kritike pre nečinnosť, teraz Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach avizovalo, že zabezpečí primerané bezpečnostné opatrenia, a radnica prisľúbila súčinnosť mestskej polície.

Košickí aktivisti vs. politické strany

„My, Košičania, odmietame správanie, aké v minulosti dovolila polícia v Bratislave pri rozličných zhromaždeniach, a verejne vyzývame na dodržiavanie zákonov, požiadaviek na pokojné zhromažďovanie a pandemických obmedzení. Ďakujeme za rešpektovanie pokynov polície, organizátorov a pravidiel zhromažďovania aspoň 100 metrov od Ústavného súdu,“ vyzvali pred podujatím políciu aj účastníkov aktivisti ako organizátori jedného zo zhromaždení.

Nakoniec ešte pred akciou Smeru pribudli pred Ústavným súdom bariéry, aby sa k jeho budove nikto nedostal bližšie ako na 100 metrov.

Osadil ich tam Úrad pre ochranu ústavných činiteľov.

Košickému anjelovi pri Dolnej bráne, kde ohlásili protest exkotlebovci, zas ktosi pred ich demonštráciou symbolicky zaviazal oči.

"Je ťažké pozerať sa na to, ako sviatok Ústavy zneužívajú politici, ktorí propagujú nenávisť, využívajú frustráciu občanov v náročných časoch a rozdeľujú spoločnosť. Prvý september by mal byť najmä oslavou demokracie, nie negatívnych vášní, a občania mesta by sa mali cítiť na uliciach bezpečne," vyjadrili sa pred protestmi košickí aktivisti.

Zásah pred parlamentom

V Bratislave sa v stredu popoludní pri príležitosti Dňa Ústavy SR začali viaceré verejné zhromaždenia.

Pred Prezidentským palácom sa zišli viacerí členovia i sympatizanti strany ĽSNS. Dav protestuje proti vláde, tvrdí, že na Slovensku prebieha "genocída slovenského národa", porušuje sa Ústava SR i základné ľudské práva.

Rečníci sa negatívne vyjadrovali voči očkovaniu proti ochoreniu COVID-19, voči pandémii nového koronavírusu i protipandemickým opatreniam. Kritizovali taktiež opatrenia na hraniciach.

Pred parlamentom už musela voči pár demonštrantom zasahovať polícia, aby bola dodržaná 50-metrová bezpečnostná vzdialenosť od budovy. Zásah sprevádzali i potýčky. Polícia zadržala aj dvoch protestujúcich.

"V čase po 13.00 h boli z dôvodu protiprávneho konania na Námestí Alexandra Dubčeka obmedzené na osobnej slobode dve osoby, ktoré boli následne eskortované na policajné oddelenie," potvrdila bratislavská polícia.

Dav protestujúcich, ktorý sa po prejave viacerých rečníkov pohol z Hodžovho námestia, došiel až ku schodom vedúcim do budovy Národnej rady SR.

Pokračovať ďalej im bránili desiatky policajných ťažkoodencov, ktorí boli rozmiestnení v okolí parlamentu.

Dopravný podnik Bratislava informoval, že musel prerušiť premávku liniek mestskej hromadnej dopravy 83, 93, 147, 203, 207 a 212 v okolí zastávky Hodžovo námestie. Počas toho, ako dav smeroval k parlamentu, došlo aj k incidentu pár demonštrantov s okoloidúcou vodičkou.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 3. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 6. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 7. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 8. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia
 1. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 2. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 3. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 4. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 5. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 6. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 7. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 8. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 9. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 10. Stanovisko Asociácie moderných benefitov k TK RÚZ
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 438
 2. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 14 287
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 071
 4. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 5 754
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 368
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 611
 7. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 3 538
 8. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 396
 9. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 750
 10. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 568

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Ublíženejší vyhráva.
 2. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 3. Jozo Peric: Nemecká Lufthansa sa zbavuje dlhov vydaním nových akcií, trhy jej zatiaľ veria
 4. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: o čom to je
 5. Olívia Lacenová: Rok a pol od prvých lockdownov: Ako si vedie EU, UK a USA?
 6. Nicholas Wintzler: Séria Agnosia
 7. Eva Gallova: Kytice voňavé a živé, ale aj iné
 8. Věra Tepličková: Zdá sa, že OĽaNO to s našimi maternicami myslí naozaj vážne
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 289
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 13 525
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 9 502
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 670
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 039
 6. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 358
 7. Stanislav Martinčko: Prečo chudoba v R. Sobote mávala prázdnymi čapicami ??? 4 143
 8. Lucia Nicholsonová: Emme. 3 792
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Infektológ Vladimír Krčméry je jednou z najznámejších tvarí očkovacej kampane na Slovensku

Na facebooku kolovala výzva na smrť mojich vnúčat, vraví Krčméry.


11 h
Týždeň Petra Schutza

Marosz je dôkazom, že transparentná štátna správa je nad možnosti OĽaNO.


21. okt
Petra Vlhová na poslednom tréningu pred obrovským slalomom v Söldene.

Je obhajkyňou veľkého glóbusu.


16 h
Víkendový výber SME

Pravidelná dávka víkendového čítania.


7 h

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Ublíženejší vyhráva.
 2. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 3. Jozo Peric: Nemecká Lufthansa sa zbavuje dlhov vydaním nových akcií, trhy jej zatiaľ veria
 4. Soňa Kallová: Meditácia Vipassana: o čom to je
 5. Olívia Lacenová: Rok a pol od prvých lockdownov: Ako si vedie EU, UK a USA?
 6. Nicholas Wintzler: Séria Agnosia
 7. Eva Gallova: Kytice voňavé a živé, ale aj iné
 8. Věra Tepličková: Zdá sa, že OĽaNO to s našimi maternicami myslí naozaj vážne
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 289
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 13 525
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 9 502
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 670
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 039
 6. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 358
 7. Stanislav Martinčko: Prečo chudoba v R. Sobote mávala prázdnymi čapicami ??? 4 143
 8. Lucia Nicholsonová: Emme. 3 792
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu